به گزارش پارس نیوز، 

به نقل از الاقتصادیه، وزارت منابع طبیعی چین اعلام کرد، به میزان 376.76 میلیارد متر مکعب  گاز از منابع غیر متعارف کشف کرده است.

وزارت منابع طبیعی چین اعلام کرد، آنچه که اعلام شده است، براساس اطلاعات فنی است که در اختیار دارد و قطعا حجم ذخایر اعلام شده می‌تواند بیشتر از این میزان باشد که البته همین رقم نیز 62 درصد بیشتر از رقمی است که سال گذشته میلادی اعلام شده بود.

این گزارش حاکی است کل سرمایه گذاری چین در زمینۀ زمین شناسی در سال 2017 حدود 78.285 میلیارد یوان بود که به میزان 1 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است که این اکتشافات جدید نتیجه افزایش سرمایه گذاری در این زمینه است.

به گزارش فارس  رسانه‌های رسمی چین،اعلام کرده بودند: مبارزه چین با آلودگی هوا سبب شده است این کشور در مسیر تبدیل شدن به بزرگترین واردکننده گاز جهان قرار گیرد.

چین که بزرگترین واردکننده نفت خام و زغال سنگ در جهان است، پس از آمریکا و روسیه، سومین مصرف‌کننده بزرگ گاز طبیعی در جهان به شمار می‌آید. با این همه، به دلیل ناتوانی تولید داخلی در تأمین نیاز این کشور، ناچار است حدود ۴۰ درصد از گاز مورد نیاز خود را وارد کند.

اطلاعات کشتیرانی نشان می‌دهد، مجموع واردات گاز چین در سال ۲۰۱۷ میلادی از راه خط لوله و محموله‌های ال‌ان‌جی، از ۶۷ میلیون تن فراتر رفته که حدود یک چهارم بیشتر از سال پیش از آن است.

واردات ال ان جی چین در سال گذشته میلادی بیش از ۵۰ درصد رشد داشته است.

با توجه به این که واردات گاز ژاپن در سال گذشته میلادی در مجموع ۸۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تن بوده، چین همچنان در این زمینه عقب‌تر از این کشور است. با این همه، در ماه‌های سپتامبر و نوامبر سال ۲۰۱۷ میلادی، واردات گاز چین بیش از ژاپن بوده است.

کارشناسان مؤسسه مشاوره وود مکنزی پیش‌بینی می‌‎کنند که با ادامه روند کنونی، در سال ۲۰۱۸ میلادی چین در زمینه واردات گاز از ژاپن سبقت گیرد.

چین از سال ۲۰۱۷ میلادی میلیون‌ها واحد مسکونی و صنعتی را واداشت که مصرف زغال سنگ را کنار بگذارند و به جای آن از گاز طبیعی و برق برای تأمین انرژی خود استفاده کنند.

انتهای پیام/