به گزارش پارس نیوز، 

 علی رستمی معاون فرودگاهی شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) در جمع خبرنگاران درباره آخرین اقدامات صورت گرفته برای پروازهای اربعین، گفت: پروازهای اربعین با 7 ایرلاین از فرودگاه امام خمینی(ره) انجام می‌شود که 6 ایرلاین ایرانی  و 1 ایرلاین خارجی است.

وی با اشاره به اینکه برای پروازهای اربعین یک سالن هدلینگ اختصاصی همانند پروازهای حج در نظر گرفته‌ایم، گفت: سعی خواهیم کرد پروازهای اربعین امسال به بهترین نحو ممکن صورت گیرد و ما خدمات هوایی مناسبی را به زائران کربلا ارائه دهیم.

معاون فرودگاهی شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) تأکید کرد: پروازهای اربعین از اول آبان ماه آغاز و تا 18 آبان ماه ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی می‌شود تعداد مسافران اربعین امسال همانند سال گذشته باشد، افزود: تمامی خدمات فوق‌العاده را در صورت افزایش تعداد مسافران اربعین در نظر گرفته‌ایم.

رستمی از کاهش 10 درصدی پروازهای خارجی همزمان با افزایش قیمت بلیت از ابتدای سال خبر داد و افزود: نوسانات اقتصادی زمینه‌ساز کاهش استقبال مسافران خارجی شده است.

وی درباره ترمینال سلام نیز گفت: با راه اندازی این ترمینال تمامی مسیرهای پروازهای دور و اروپایی از این ترمینال صورت می‌گیرد.

حذف گیت‌های گذرنامه با راه اندازی ترمینال سلام

در ادامه  شهرام آدم‌نژاد مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با بیان اینکه با راه‌اندازی ترمینال سلام تمامی گیت‌های خروج گذرنامه حذف می‌شود، گفت: با همکاری سردار رضاییان یک پروژه عظیمی را در راستای تسهیل خدمات رسانی به مسافران در جهت ارائه گذرنامه انجام خواهیم داد.

وی افزود: تمامی گروه‌ها جهت ارائه بهترین خدمات  به مسافران آموزش لازم را دیده و آمادگی دارند.

آدم نژاد در پایان گفت: با حذف چرخ دستی و همچنین برطرف کردن معضلات جا ماندن بار، سعی می‌کنیم مشکلات مسافران را به حداقل برسانیم که امیدواریم باه راه‌اندازی ترمینال سلام این اقدامات صورت گیرد.

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در آخرین روز کاری خود از تمامی مراحل ساخت ترمینال سلام بازدید کرد.

انتهای پیام/