به گزارش پارس نیوز، 

حمیدرضا فولادگربا اشاره به حجم نقدینگی سرگردان در کشور اظهار داشت: بیش از هزار و 600 هزار میلیارد تومان نقدینگی سرگردان و مخرب در کشور وجود دارد که به هر بازاری برود چه ارز و چه سکه به اقتصاد کشور لطمه می زند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: باید این نقدینگی صرف اقتصاد مولد شود و برای این کار لازم است زمینه های جذب از جمله بهبود فضای کسب و کار فراهم شود.

هدایت سرمایه های مردم به پروژه های خطوط ریلی

نماینده مردم اصفهان در مجلس دهم شورای اسلامی برای سرمایه گذاری پیشنهاد کرد و گفت: یکی از پیشنهادها این است که نقدینگی مردم در پروژه های عمرانی کشور جذب شودو برای این کار لازم است نرخ مشارکت جذابی در نظر گرفته شود، در پروژه های عمرانی اولویت باید با خطوط ریلی باشد.

وی با اشاره به پروژه های عمرانی احیای بافت های فرسوده بیان داشت: برای احیای این بافت ها قول تسهیلات 6 درصد داده شده است که در اجرا با موانعی پیش آمده است، به نظر می رسد برای رونق طرح های بازآفرینی باید موانع اجرایی برطرف شود.

بهبود فضای کسب و کار حلال نقدینگی

فولادگر در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سرمایه گذاری در صنعت خودرو اظهار داشت: برای جذب سرمایه ها در صنعت و تولید باید نرخ مشارکت و اوراق تامین مالی بالاتر از نرخسود در بازار ارز و سکه باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه نقدینگی مواج و مخرب است تاکید کرد: از آنجایی که مشکل اقتصاد کشور و تولید نقدینگی است باید دولت برای هدایت نقدینگی موانع کسب و کار را برطرف کند و بهبود شرایط سرمایه گذاری در پروژه ها اولویت کار خود قرار دهد./

پایان پیام