به گزارش پارس نیوز، 

 این در حالی است که در 6 ماه اول سال گذشته، 198 هزار و 452 لیتر سوخت قاچاق در استان کشف شد.
وی افزود: در نیمه اول سال جاری، 9 هزار لیتر بنزین و یک میلیون و 26 هزار لیتر نفتگاز قاچاق کشف شد که به این ترتیب به طور متوسط روزانه پنج هزار و 700 لیتر فرآورده های نفتی قاچاق شده است.
یاسمی گفت: تشکیل گروه بازرسین ویژه برای بازدید از مجاری عرضه و مصرف کنندگان عمده و واحدهای تولیدی، اجرای طرح توزیع الکترونیکی نفت سفید خانوارها، اجرای طرح راستی آزمایی ادوات کشاورزی، اجرای طرح توزیع نفتگاز بخش کشاورزی براساس سطح زیر کشت، نصب سیستم دوربین مداربسته در جایگاه های عرضه منطقه و بررسی و پایش این دوربین ها توسط بازرسین و روسای نواحی، از جمله اقدامات این شرکت برای مبارزه با قاچاق است.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کردستان از افزایش 150 درصدی فروش سوخت از جایگاه مرزی باشماق در نیمه اول امسال خبر داد و یادآور شد: در این مدت در قالب طرح کمک به معیشت مرزنشینان و مبارزه با عرضه خارج از شبکه فرآورده های نفتی در استان، بیش از 15میلیون لیتر نفتگاز به اقلیم کردستان عراق صادر شد.
یاسمی اضافه کرد: سهمیه سوخت بیش از 30 هزار مصرف کننده در استان پیوسته بازبینی و براساس بازدیدها میزان دقیق سوخت مورد نیاز مصرف کنندگان عمده و جز تعیین می شود.
وی اظهار داشت: انجام یک هزار و 500 مورد بازدید از مصرف کنندگان عمده و جز سوخت، بیش از یک هزار و 400 مورد بازدید از مجاری عرضه و همچنین انجام بیش از 500 مورد بازدید مشترک از مصرف کنندگان عمده با همکاری کمیسیون قاچاق کالا و ارز، نیروی انتظامی و سازمان تعزیرات حکومتی از دیگر موارد نظارتی انجام شده در شش ماهه نخست امسال است.
یاسمی بر همکاری و هماهنگی تمام دستگاه‌ها برای ریشه ‌کن کردن قاچاق و فعالیت بیشتر در راستای مبارزه با قاچاق سوخت تاکید کرد و افزود: عزم جدی اعضای کمیسیون قاچاق کالا و ارز و نیز دستگاه‌های انتظامی و امنیتی استان حاشیه امنیت را برای قاچاقچیان کاهش و فعالیت این افراد را به حداقل خواهد رساند.
در حال حاضر 66 باب جایگاه عرضه فرآورده های نفتی و 52 جایگاه CNG مشغول عرضه سوخت به شهروندان کردستانی هستند.
7355/6108