به گزارش پارس نیوز، 

به نقل از صداوسیما؛ ­کاوه زرگران در نشست اتاق بازرگانی ایران با وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به مشکلات ساختاری در­ واردات کالا گفت: در­ خصوص واردکنندگان­­ روغن، ماه گذشته گروهی به وزارت بهداشت مراجعه و بعد­­از مرحله بررسی، و دریافت تاییدیه­­ وزارت جهاد کشاورزی،​ به سامانه ثبت سفارش مراجعه­ و سفارش خود را ثبت کردند.

وی ادامه داد: اما­­ پس از مراجعه برای تخصیص ارز متوجه خراب بودن سامانه جامع تجارت و قرار گرفتن روغن ها در اولویت دوم شدند که این اتفاق سبب بازگشت این افراد به مرحله اول و به صورت اجبار باید همه مراحل را دوباره طی کنند روندی که 20 روز زمان می برد.

زرگران­ با اشاره به تکرار این مشکل در بخش غلات و کالاهای اساسی در هفته گذشته، گفت: 204 شرکت پس از دریافت تاییدیه ­از وزارت جهاد کشاورزی­­ و مراجعه به سامانه ثبت سفارش،​ متوجه اختلال در این سامانه شدند که البته من با آقای خسرو تاج و پشتیبانی سایت تماس گرفتم و آنها عنوان کردند که زمانی را برای رفع نقص نمی توان اعلام کرد.

دبیر کل کانون صنایع غذایی ایران افزود: همه این اتفاقات کار را به جایی رساند که در بندر امیر آباد اگر وارد کننده ای قصد تخیله بار داشته باشد انباری موجود نیست و این افراد مجبور به انتقال کالا های 30 تا 40 روزمانده در گمرک به انبارهای دیگر هستند.

زرگران با بیان اینکه این بخش متولی مشخص دارد ادامه داد: افزایش موانع و ایست بازرسی ها درحال ایجاد مشکلات جدی در این بخش است به نحوی که طرفهای تجاری اعلام کرده اند در ارسال و تامین کشتی برای انتقال بار در هفته آینده با مشکل مواجه خواهند شد.

انتهای پیام/