به گزارش پارس نیوز، 

عبدالمحمد زاهدی روز سه شنبه در نشست توسعه صادرات غیر نفتی استان قزوین افزود: به دلیل شرایط فعلی مواجه با سیر نزولی صادرات در سطح استان هستیم که امیدواریم با خروجی جلسات مسئولان کشوری در جهت تسهیل بخشی به این حوزه به زودی این مشکلات رفع شود.
وی با اشاره به هدف تولیدکنندگان برای صادرات خاطر نشان کرد: ممنوعیت صادرات گوجه فرنگی در برخی مناطق مانند قزوین که تولید انبوه این محصول را در آن شاهد هستیم، نیازمند بازنگری است.
استاندار قزوین افزود: ممنوعیت صادرات گوجه به خاطر جلوگیری از افزایش قیمت رب گوجه بود که این کار در استان ما به دلیل تولید بالا تاثیر بسیار کمی بر بهای رب گوجه فرنگی دارد.
وی همچنین گفت: بخش قابل توجهی از افزایش قیمت رب گوجه به عنوان یکی از محصولات مهم صنایع تبدیلی کشاورزی به بسته بندی و مواد اولیه مربوط به آن مربوط است.
زاهدی اظهار داشت: در بازار امروز کشور بسته بندی ها گران است و ممنوعیت صادرات گوجه نمی تواند کاملا به کاهش قیمت رب گوجه کمک کند.
استاندار قزوین گفت: موانع جدید پیش روی صادرات شناسایی و به شکل مستمر رصد و در گزارشی به مسئولان کشوری اعلام می شوند تا برای رفع آن آنها اقدام شوند.
6104*3013