به گزارش پارس نیوز، 

محمد یوسفی، رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با انتقاد از کمبود دان در مرغداری ها اظهار کرد: با توجه به اعتصاب کامیون داران و مشکلات حمل و نقل مواد اولیه دام، مرغداران با کمبود دان در مرغداری ها روبرو هستند.

وی افزود: با وجود آنکه ارتش، سپاه و سایر دستگاه ها تعدادی کامیون در اختیار دارند، از این رو باید به کمک مرغداران بیایند تا با کمبود دان در مرغداری ها منجر به تلفات چشمگیر طیور نشود.

یوسفی با اشاره به اینکه توزیع نهاده ها از سوی شرکت پشتیبانی جوابگوی نیاز مرغداران نیست، بیان کرد: هم اکنون بسیاری از مرغداری ها بدون دان ماندند؛ چراکه آنها تمام ذخایر خود را استفاده کردند و دیگر چیزی در انبارها ندارند.


بیشتر بخوانید: افزایش 200 تومانی نرخ مرغ در بازار/ قیمت به 10 هزار و 200 تومان رسید


رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی نرخ هر کیلو ذرت تحویل به مرغدار را یک هزار و 200 و کنجاله سویا 2 هزار و 500 تومان اعلام کرد.

وی ادامه داد: اگر مشکل کمبود دان در مرغداری ها برطرف نشود، مرغداران مرغ های خود را روانه کشتارگاه خواهند کرد و تا زمانیکه از وضعیت بازار اطمینان حاصل نکنند، اقدام به جوجه ریزی نخواهند کرد.

به گفته یوسفی هم اکنون سهمیه نهاده های دامی مرغداران روی کاغذ توزیع می شود .

این مقام مسئول در پایان نرخ واقعی هر کیلو مرغ زنده را 7 هزار و 400 و مرغ آماده به طبخ را 10 هزار تومان اعلام کرد و گفت:  هم اکنون هر کیلو مرغ زنده با نرخ 6 هزار و 600 ، مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ها 9 هزار و 500   و غرفه های میادین میوه و تره بار 8 هزار و 170 تومان عرضه می شود.

انتهای پیام/