به گزارش پارس نیوز، 

منصور پوریان رئیس شورای صادرکنندگان دام زنده در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه رکود سنگینی بر بازار گوشت حاکم است، اظهار کرد: با توجه به کاهش تقاضا،قیمت گوشت و دام زنده نسبت به هفته گذشته تغییر چندانی نداشته است.

به گفته وی نوسان نرخ گوشت داخلی در سطح بازار موجب شده تا افراد میزان خرید خود را کاهش دهند که این امر رکود سنگینی در بازار دام و به تبع آن گوشت ایجاد کرده است.

پوریان ادامه داد: بسیاری از خانوارها در پی نوسان قیمت گوشت گوسفندی در خرده فروشی ها به سمت و سوی مصرف گوشت گوساله رفتند که همین موضوع عاملی شد تا قیمت گوشت گوساله در بازار سیاه به بالای 60 هزار تومان برسد.

وی قیمت هر کیلو گوشت گوساله وارداتی را 29 هزار تومان اعلام کرد و افزود: این درحالی است که بخشی از گوشت های وارداتی سر از بازار سیاه درآوردند و با نرخ های بالایی به مصرف کنندگان عرضه می شود.

رئیس شورای صادرکنندگان دام زنده با اشاره به اینکه قیمت لاشه داخلی در بخش عمده فروشی تفاوتی نداشته است، بیان کرد: هم اکنون قیمت گوشت داخل با نرخ های بالایی در خرده فروشی ها عرضه می شود که هیچ سنخیتی با عمده فروشی ندارد.

پوریان نرخ هر کیلو لاشه بره سبک با دنبه را 49 هزار، بدون دنبه 54 هزار، لاشه بره سنگین با دنبه 46 هزار و بدون دنبه 53 هزار تومان اعلام کرد.

وی در پایان از  کنترل قاچاق دام زنده خبر داد و گفت: البته مغازه داران برای توجیه گرانی گوشت موضوع کمبود ناشی از قاچاق را مطرح می کنند.

انتهای پیام/