به گزارش پارس نیوز، 

به نقل از راشاتودی، اندی لیپو، رئیس لیپو اویل گفت افزایش قیمت نفت خام سبب افزایش قیمت بنزین در آمریکا شده است. دونالد ترامپ پیش از انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا نمی‌تواند از پس آن بربیاید.

وی گفت: «ترامپ نگران است که افزایش قمت بنزین بر هزینه های مصرفی تاثیر بگذارد و این امر به رکود در اقتصاد آمریکا منجر خواهد شد. افزایش قیمت انرژی نگرانی برای دولت آمریکاست که به انتخابات میان دوره نزدیک می شود.»

متوسط قیمت بنزین در آمریکا از 1.87 دلار به ازای هر گالن در فوریه 2016 به حدود 3 دلار در ماه سپتامبر رسیده است که از افزایش 60 درصدی خبر می‌دهد. هفته گذشته قیمت نفت برای نخستین بار از سال 2014 به علت کم شدن نفت ایران در بازار در اثر تحریم ها به بالای 82 دلار در هر بشکه رسید.

لیپو توضیح داد: «از دست رفتن فروش نفت ایران به همراه کاهش تولید ونزوئلا و تردید در مورد توانایی اوپک و غیراوپکی‌ها برای جبران کمبود نفت ایران، سبب شد تا قیمت نفت برنت به بالای 82 دلار در هر بشکه برسد.»

اتحادیه اتومبیل‌داران آمریکا گفت متوسط قیمت هر گالن بنزین در روز چهارشنبه 2.867 دلار بود که بالاترین میزان فصلی از سال 2014 به شمار می‌رود.

انتهای پیام/