به گزارش پارس نیوز، 

امیر خجسته، رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و شفافیت در مجلس در خصوص 5 خانواده مرتبط با احتکار خودرو اظهار کرد: اسامی این خانواده ها را اعلام نمی‌کنم، چون بنا شده است قوه قضاییه در این زمینه ورود کند و به بنده گفته اند در اعلام اسامی احتیاط کنم زیرا بار حقوقی دارد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس ادامه داد: این 5 خانواده کسانی هستند که از ابتدا در بحث مافیای خودرو بوده اند و با تمام دستگاه ها به خصوص وزارت صنعت، معدن و تجارت ارتباط دارند، خودرو در انحصار این 5 خانواده است و تشکیل شبکه داده اند، اگر اتفاقاتی در جاهای دیگر رخ می دهد با مدیریت و هماهنگی این خانواده ها است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: دادستان اخیرا از این 5 خانواده اسم برده است و یکی از آنها عامل اصلی دپوی 5 هزار خودروی خارجی در سلفچگان بود اما متاسفانه برای برخورد با آنها تعلل شد، با این حال اخیرا شاهد ورود دستگاه های نظارتی هستیم. این 5 خانواده کسانی هستند که از ابتدا در بحث مافیای خودرو بوده اند و با تمام دستگاه ها به خصوص وزارت صنعت، معدن و تجارت ارتباط دارند.

کدهای مافیای خودرو به مقامات داده شده است

وی با بیان اینکه کدهایی برای برخورد با این 5 خانواده داده شده است، بیان کرد: مردم منتظر هستند با این افراد برخورد شود، در زمینه احتکار 160 هزار خودرویی که خودروسازان داخلی از جمله سایپا و ایران خودرو متعهد به تحویل شده اند شاهد سنگ اندازی بودیم.

با فشار ما 90 هزار خودروی داخلی رو شد

این نماینده مجلس تاکید کرد: پس از فشارهایی که آوردیم ناگهان 90 هزار خودرو برای تحویل به متقاضیان رو شد، اکنون باید وضعیت 70 هزار خودروی دیگر مشخص شود تا فشار بر مردم کاهش یابد.

خجسته در ادامه  با تاکید براینکه دستگاه های نظارتی به موقع عمل نکرده است، تصریح کرد: زمانیکه در ثبت سفارش 34 هزار خودرو تخلف شده بود، هیچ کس در این زمینه ورود نکرد و حتی گمرک نیز موضوع را تکذیب کرد تا اینکه مستندات را مشاهده کردند.

وی گفت: این خانواده ها با وزارت صنعت، معدن و تجارت به ویژه معاون وزیر در ارتباط هستند اما جای سوال دارد که چرا زیر مجموعه معاونت دستگیر شده اند، اما هنوز با معاونت کاری ندارند؟.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس بیان کرد: سیم این 5 خانواده به برخی مقامات و ذی‌قدرتان وصل است، چرا که بدون چنین ارتباطاتی نمی توان دست به چنین تخلفاتی زد.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد و شفافیت در مجلس در پایان در خصوص بازدید از گمرک گفت: از بخشی از گمرک بازدید شد، قرار است بازدید دیگری صورت گیرد از آنجایی که قرار است بازدید سرزده باشد آن را خبری نمی کنم.

انتهای پیام/