به گزارش پارس نیوز، 

محمد آزاد رئیس اتحادیه آهن فروشان در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان درباره آخرین وضعیت آهن گفت: بازار آهن، تحت تاثیر نوسانات نرخ ارز قرار نگرفته است.

وی با اشاره به اینکه آهن گران نشده است تصریح کرد: بیش از چهار سال است که واردات آهن نداریم. بسیاری از صنایع همچون آهن و فولاد تولیدات داخل هستند بنابراین تحریم ها بر ما اثر ندارد مگر اینکه بخواهیم کالا را صادر کنیم.

این مقام مسئول، با تاکید بر اینکه تلاش می‌شود کالا با ارزان‌ترین قیمت به دست مصرف‌کننده برسد، تصریح کرد: باید همکاری‌هایی با وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین وزرات امور اقتصادی و دارایی و بورس کالا صورت گیرد تا از افزایش قیمت‌ها جلوگیری شود.

وی، با اشاره به اینکه هم اکنون در بازار با کمبود کالا روبه رو نیستیم اظهار کرد:، اما نابسامانی قیمت‌ها به دلیل وضع توزیع است.

رئیس اتحادیه آهن فروشان، ضمن یادآوری از افزایش 40 تا 45 درصدی قیمت آهن در اوایل امسال به علت نوسانات نرخ ارز ،گفت: هم اکنون بازار آهن آلات به علت خودکفایی در تهیه مواد اولیه تولیدی آن از ثبات لازم برخوردار است به همین دلیل به رغم نوسانات نرخ ارز در سایر بازار‌ها در این بخش، شاهد هیچ افزایش قیمتی نیستیم.

انتهای پیام/