به گزارش پارس نیوز، 

ایوب آقاجان زاده روز یکشنبه در جلسه شورای اداری هشترود افزود: هیچ اراده ای قادر به دلسرد کردن مردم ایران نسبت به نظام و انقلاب نیست ملت با صبر و درایت و وفادری به نظام بر این مشکل اقتصادی نیز فائق خواهند آمد.

وی افزود: باید قدر این ملت را دانست و مسئولان باید از فرصتی که برای خدمت به آنها ایجاد شده نهایت استفاده را کرده و مشکلات آنها را رفع کنند.

فرماندار هشترود نیز در این جلسه از خسارت 404 میلیارد ریالی سیل، تگرگ و توفان در سال زراعی امسال به کشاورزان هشترودی خبر داد و خواستار استمهال وام های کشاورزی و باغداران خسارت دیده شد.

امین امینیان همچنین از اقدامات اولیه تخصیص آب به میزان 15 لیتر در ثانیه برای معدن مس باشماق ( قاضی کندی ) خبر داد و افزود: کارهای اداری انتقال آب در دست اقدام است که نیاز به 2 مگاوات برق دارد که موافقت این موضوع نیز اخذ شده است.

وی گفت: عملیات اکتشاف مس باشماق به مدت 5 سال ازسال 92 شروع شده و تا سال جاری ادامه داشت که توسط شرکت گروه صنعتی توانگران هشترود انجام شده است.

فرماندار هشترود گفت: ذخیره زمین شناسی معدن به میزان 2 میلیون تن کانسنگ مس سولفیدی به صورت رگه ای و با عیار 6 دهم درصد است.

امینیان افزود: اقدامات اولیه شامل خرید زمین، انتقال آب، برق و کارهای اداری برای احداث کارخانه تولید کنسانتره مس با عیار 25 الی 30 درصد انجام شده و تاکنون نیزبیش از 80 میلیارد ریال هزینه شده است.

در این جلسه رقیه زارعی به عنوان بخشدار مرکزی هشترود معرفی و از خدمات غلامعلی محمد زاده تجلیل شد.

زارعی سومین بخشدار مرکزی زن در آذربایجان شرقی است.

 

انتهای پیام /