به گزارش پارس نیوز، 

 از گرگان‌ ، امان‌گلدی ضمیر ظهر امروز در بازدید از غرفه این خبرگزاری در نمایشگاه مطبوعات و رسانه‌های استان گلستان اظهار داشت: در حوزه اشتغال به دنبال جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی هستیم و در این بخش اتفاقات خوبی رخ داده و 2 سرمایه‌گذار هم در حوزه برق سرمایه‌گذاری کردند.

وی افزود: زیرساخت‌هایی در حوزه تامین برق به صورت تامین برق ترکیبی و تامین برق خورشیدی توسط سرمایه‌گذاران خارج از استان در حال انجام است.

فرماندار آق‌قلا تصریح کرد: زمینی را به صورت رایگان در اختیار این سرمایه‌گذاران قرار دادیم و بناست در حوزه تامین برق ترکیبی 150 میلیارد تومان و تامین برق خورشیدی 80 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کنند.

وی در باره طرح روستای بدون بیکار هم افزود: در سال گذشته برای جوانان سنین 18 تا 39 سال یک روستا اشتغالزایی شده و بدون بیکار معرفی شد و امسال تلاش داریم این میزان را به 6 روستا افزایش دهیم.

ضمیر در مورد مشکلات آب شرب روستاها هم گفت: در حال حاضر در حوزه آق‌قلا، حدود 18 روستا به‌صورت زمان‌بندی آبرسانی شده و یک روستا نیز با همکاری سپاه و آبفار با تانکر آبرسانی می‌شود.

وی بیان داشت: سال گذشته تعهد اشتغال شهرستان آق‌قلا، یکهزارو 340 نفر بود که 110 درصد تحقق یافت و امسال این تعهد به 2 هزار نفر افزایش یافته است.