به گزارش پارس نیوز، 

محمد تقی منوچهری روز پنجشنبه به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در جمع خبرنگاران افزود: برای اجرای این میزان آبیاری تحت فشار یکهزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است که 850 میلیارد ریال را دولت تامین می کند.
وی اظهار کرد: این طرح در باغ های نخیلات شهرستان دشتستان (طرح نخلستان) و مزارع و دیگر باغ های استان اجرا می شود که توزیع شهرستانی آن نیز انجام شده است.
منوچهری بیان کرد: سال گذشته سه هزار و 571 هکتار از مزارع و باغ های استان بوشهر با 455 میلیارد ریال اعتبار به سیستم نوین آبیاری مجهز شدند.
وی یاد آور شد: در زمان حاضر 30 هزار و 600 هکتار از مزارع و باغ های استان مجهز به سیستم آبیاری تحت فشار است که با اجرای این طرح این سطح به 40 هزار هکتار افزایش می یابد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: توسعه گلخانه ها با هدف افزایش بهره وری آب، عملکرد در واحد سطح و کیفیت تولید از جمله دیگر اولویت های این سازمان است که با توجه به خشکسالی ها و محدودیت منابع آبی این سیاست عملیاتی می شود.
منوچهری اضافه کرد: سطح گلخانه ها در استان بوشهر از 124هکتار در سال 1395 به 199 هکتار تا پایان سال 1396 افزایش یافته است و تلاش می شود امسال 150 هکتار گلخانه در استان ایجاد شود.
وی با بیان اینکه میزان تسهیلات مصوب گلخانه ها در استان بوشهر 7 تا 10 میلیارد ریال است یادآور شد: تاکنون طرح هایی برای احداث 80هکتار گلخانه از محل اعتبارات و تسهیلات اشتغال روستایی به بانک ها معرفی شده است.
منوچهری گفت: مطالعه و برنامه ریزی برای ایجاد شهرک های گلخانه ای به مساحت 363هکتار در دشستان و دیلم اجرا می شود.
وی با تاکید بر اجرای شهرک‌های گلخانه‌ای در حاشیه ساحل افزود: برای تامین آب گلخانه‌های کشاورزی، شهرک‌های گلخانه‌ای استان در حاشیه دریا طراحی و اجرا می ‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: با توجه به خشکسالی ها و کم آبی توسعه کشت گیاهان دارویی از جمله آلوئه ورا از جمله دیگر طرح های این سازمان در استان است.
وی بیان کرد: در زمان حاضر 60 هکتار از زمین های کشاورزی استان بوشهر به کشت گیاه دارویی آلوئه ورا اختصاص یافته که تلاش می شود با وارد کردن صنایع وابسته به این بخش ظرفیت مناسبی برای توسعه آن فراهم شود.
6047/6043**