به گزارش پارس نیوز، 

نابسامانی وضعیت اقتصادی کشور این روزها وضعیتی را در بازار مسکن پدید آورده است که بسیاری از خریدارانی که امید به خرید مسکن داشتند با افزایش قیمت ناگهانی ناامید شده و در این میان کم نیستند مستاجرهایی که قربانی سیاست‌های غلط اقتصادی دولت در بازار مسکن شده‌اند و کاسه چه کنم  در دست خود گرفته‌اند.

این روز‌ها گرانی به بمب ساعتی مبدل شده است که هر ساعت بر ثانیه شمار خود می‌افزاید و در این میان بازار مسکن شاید بیش از همه درگیر شده است چراکه 30 تا 70 درصد بر قیمت مسکن افزوده شده و این مساله نگران کننده‌ای است که گویی برای دولت اهمیتی چندانی ندارد و شواهد حاکی از آن است که دولت اصلا از این وضعیت ناراضی نیست.

رسیدگی به بازار مسکن مساله‌ای که به نظر می‌رسد از یاد دولت رفته است و این تنها تهرانی‌ها هستند که باید جور سیاست‌های غلط تدبیر و امیدی‌ها و ضعف مدیران نالایق روحانی را بکشند

کما اینکه استاندار سابق تهران در گذشته اعلام کرده بود که یکی از سیاست ‌های دولت در حوزه مسکن گران کردن قیمت‌هاست و پایتخت نشینان باید هزینه زندگی در تهران را بدهند و اگر قادر به پرداخت این هزینه‌ها نیستند می‌توانند از تهران بروند، سیاست کارگزارانی که مردم اگر زیر چرخ‌های توسعه له هم شوند، برایش اهمیتی ندارد و گویی آب از آب تکان نخورده است.

در این شرایط براساس گزارش‌های میدانی، بازار مسکن با رکود سنگینی روبرو شده است که اگرچه اتفاق خاصی در بازار مسکن نیفتاده است اما روند افزایش قیمت مسکن سیر صعودی به خود گرفته است و هیچ نظارتی در این زمینه وجود ندارد.

براساس این گزارش وضعیت بازار مسکن شرایط مناسبی را ندارد و دولت نیز در این بخش، سکوت اختیار کرده است. وعده‌هایی که دولت در ابتدای سال مبنی بر مدت زمان افزایش بازپرداخت تسهیلات مسکن را مطرح کرده بود را به فراموشی سپرده و از سوی دیگر هیچ یک از مسئولان بانکی از جمله بانک مرکزی و مسکن، زیر بار مدت زمان افزایش نرخ تسهیلات مسکن نمی روند.

از سویی ضعف مدیریت آخوندی در ساخت مسکن در تهران عرضه را در بازار مسکن کاهش داده و این مساله در کنار موج عظیمی از عروس و دامادهایی که به تازگی وام ازدواج خود را دریافت کرده‌اند و به دنبال مسکنی مناسب هستند، کار را سخت کرده است چراکه میزان عرضه با تقاضا همخوانی ندارد و همین مساله موجب شده است تا صاحب‌خانه هر قیمتی را که دوست داشته باشند، اعمال کرده و در این میان به کسی پاسخگو نباشند.

در پایان باید گفت بهتر است دولت روحانی هرچه سریعتر نسبت به این مساله رسیدگی کرده و به وعده‌های خود در این زمینه پاسخگو باشد، مساله‌ای که به نظر می‌رسد از یاد دولت رفته است و این تنها تهرانی‌ها هستند که باید جور سیاست‌های غلط تدبیر و امیدی‌ها و ضعف مدیران نالایق روحانی را بکشند، در حالی که دولت می‌تواند با این افراد مقابله کرده و بازار را سامان بخشد، اقدامی که اگر دولت به این زودی‌ها برای آن فکری نکند، مشخص نیست در پایان چه نتیجه‌ای را به همراه خواهد داشت.