به گزارش پارس نیوز، 

علی‌محمد احمدی در نشست ظهر امروز (سه شنبه، 22خرداد) کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید افزود: رفع موانع پیش‌روی بخش تولید از راهبردهای نظام و دولت و مورد تاکید بوده و ما در مجموعه استان کهگیلویه و بویراحمد با جدیت این موضوع را پیگیری می‌کنیم .

وی با بیان اینکه قرار است که در جلسات مشکلات مردم بررسی و رفع شوند، اظهارکرد: با کسی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان برای اشتغال و تولید مماشات نمی کنم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: اولویت مدیران اجرایی، روسای بانک‌ها و خودم تسهیل در بخش تولید، رفع موانع و در نهایت ایجاد اشتغال است .

احمدی با تأکید بر همکاری میان دانشگاه و بخش صنعت استان تصریح کرد: دانشگاه یاسوج می‌تواند در بخش صنعت حضور پیدا کرده و در این خصوص با ما همکاری کند و از همه دستگاه‌ها هم می‌خواهم به شکل جدی با دانشگاه تعامل داشته باشند . بستر سازی های لازم برای پیوند دانشگاه و صنعت استان را انجام خواهیم داد و هم افزایی و تعامل مناسب این دو حوزه ضروری است.

وی با بیان اینکه سند گیاهان دارویی هر چه سریع‌تر در استان عملیاتی شود، افزود: انتظار دارم حوزه اقتصادی استانداری بیایند و گزارش دهد که از دانشگاه در زمینه اجرای سند گیاهان دارویی جلوتر هستند، نباید در جلسات بنشینیم که این می‌شود یا نمی‌شود!

وی ادامه داد: در چند ماهی که به این استان آمده‌ام با برخی از بانک‌ها مدارا می‌کنم چرا که تعدادی از بانک‌ها در پرداخت تسهیلات رونق همکاری می‌کنند که از آنها تشکر می‌کنم اما برخی دیگر از بانک‌ها با ما همکاری ندارند و برایم فرقی ندارد دستورالعمل از بالا دارند، از بانک‌ها خروجی می‌خواهم .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: از برخی بانک‌ها خروجی ندیدم که با آنها برخورد می‌کنم و بانک مسکن به دلیل عدم اجرای مصوبات کارگروه مشمول برخورد می‌شود که ذی‌حسابان دستگاه‌های دولتی ظرف مدت یک هفته تمام حساب‌های خود شامل حقوق کارکنان و مطالبات دستگاه‌های اجرایی به پیمانکاران را مسدود از این بانک خارج و به سایر بانک‌ها انتقال دهند .

احمدی خطاب به اعضای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید بیان کرد: تسهیل و رفع موانع تولید کارگروهی است که رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور مصوبات و آمارهای آن را رصد می‌کنند و وزیر کشور روی کارگروه‌های تسهیل تمرکز دارد بنابراین اما و اگر را از هیچ کسی نمی‌پذیرم، برایم منافع و مصالح استان و نظام مورد توجه است .

وی تاکید کرد: با مشکلات بانک‌ها و دستگاه‌ها خارج از منطق برخورد نمی‌کنیم اما اگر دستگاه و بانکی بدون دلیل و استدلال با کارگروه همکاری نکند برخورد ما جور دیگری است .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خطاب به رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گفت: در جلسات گذشته مشکلات و موانع دو واحد بزرگ صنعتی "شهدناب" و "کارخانه قند یاسوج" مطرح شد که در همه جلسات گزارش کاملی از اقدامات در این خصوص ارائه شود، ضمن اینکه در هر نشست کارگروه تسهیل یک واحد بزرگ صنعتی مورد بررسی قرار گیرد .

احمدی با بیان اینکه نشست‌های کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مهم هستند، اضافه کرد: نباید مصوبات کارگروه زمین بماند، همچنین دفتر استانداری نیم ساعت وقت اضافه به این کارگروه اختصاص دهد تا مباحث به سرانجام برسد.

همچنین خرید شهرداری سی‌سخت از یک واحد آب معدنی از مصوبات جلسه قبل بود که شهردار سی‌سخت در توجیه اقدام خود گفت: با استانداری و سازمان صنعت،معدن و تجارت مکاتبه کردیم اما سازمان بازرسی به ما نامه نوشت که از انعقاد قرارداد خودداری کنیم .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با نپذیرفتن دلیل شهرداری سی‌سخت خطاب به محمدحسینی شهردار گفت: بروید و با مکاتبه به سازمان بازرسی مشکل را حل کنید که در غیر این صورت تمام حمایت‌های معاونت عمرانی از این شهرداری را قطع می‌کنیم.

احمدی خطاب به سرمایه‌گذاران افزود: همه شرایط و نبود نقدینگی در کشور را درک می‌کنیم اما سرمایه‌گذاران هم باید با بانک‌ها و دستگاه‌ها همکاری کنند، سرمایه‌گذاری که کار می‌کند و به بانک بدهی دارد نیاز نیست که ماشین 500 میلیونی سوار شود، قرار نیست ما به فقط دستگاه‌های خودمان فشار وارد کنیم .

وی با اشاره به همکاری بانک صنعت، معدن با سرمایه‌گذاری که از این بانک تسهیلات دریافت کرده بود، اظهارکرد: شرایط کشوری در حال حاضر به گونه‌ای است که باید انعطاف داشته باشیم، مدیرعامل بانک صنعت و معدن می‌گوید که سازمان بازرسی سخت‌گیری‌هایی می‌کند اعضای سازمان بازرسی افراد فهیمی هستند و وقتی بدانند که تعامل بانک با سرمایه‌گذار برای رونق حوزه تولید و رشد استان بوده با بانک همکاری می‌کند .

به گزارش ایسنا، در پایان این نشست هم احدالله امیری، دبیر شورای هماهنگی امور بانک‌های استان خواستار حضور نماینده سازمان بازرسی در نشست‌های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برای تعامل بیشتر با بانک‌ها شد.