به گزارش پارس نیوز، 

مهرآبادی در حاشیه جلسه شورای مسکن استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران با اشاره به ساخت دو میلیون و 200 هزار واحد مسکن مهر گفت: از این تعداد ساخت دو میلیون واحد به اتمام رسیده است.

وی افزود: از دو میلیون واحدی که ساخت آنها به اتمام رسیده یک میلیون و 700 هزار واحد تحویل شده است. 300 هزار واحد باقی‌مانده نیز برای تحویل نیازمند تامین خدمات روبنایی و زیربنایی هستند.

وی افزود: با برآورد صورت گرفته تامین این خدمات نیازمند اعتبار یازده هزار میلیارد تومانی از سوی دولت است که در صورت تامین این اعتبار که قرار شده در هیات دولت مطرح شود، 300 هزار واحد مسکن مهر امسال تحویل متقاضیان می‌شود.

مهرآبادی در خصوص 200 هزار واحد باقی مانده مسکن مهر در کشور نیز افزود: از این تعداد 100 هزار واحد فاقد متقاضی است که در این خصوص مصوبه ای از دولت گرفتیم که تمام شروط برای واگذاری این واحدها برداشته شود و بتوانیم در صورت داشتن متقاضی آنها را واگذار کنیم.

وی افزود: 100 هزار واحد دیگر نیز هرکدام به نحوی مشکل دارند و پرونده آنها در دادگاه هاست که باید رای صادر شود.

وی در ادامه به پروژه های مسکن مهر سرپل ذهاب که در زلزله آسیب دید اشاره کرد و افزود: علت تاخیر در خصوص هرگونه اقدام در زمینه این پروژه ها تاکید ما بر انجام تخصصی کار بود، به نحوی که مشاور باید این پروژه ها را بررسی کرده و اقدام ضروری که باید در خصوص این پروژه ها انجام شود را اعلام می‌کرد.

وی افزود: بعد از احصا نظرات مشاور و با بررسی تک تک ستون‌های واحدها نظر این شد که کار مقاوم سازی انجام شود.

مهرآبادی افزود: البته برای سه بلوک هزینه مقاوم سازی از ساخت مجدد بیشتر می‌شد که ترجیحا این سه بلوک تخریب شده‌ و از نو ساخته می‌شود.

وی افزود: کار ساخت مابقی واحدهای مسکن مهر سرپل ذهاب هم در حال انجام است.