به گزارش پارس نیوز، 

مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی در مراسم گرامیداشت روز مددکاری اجتماعی با اشاره به اهمیت این روز اظهار کرد: در تقویم کشور روز ولادت امام علی (ع) روز مددکار نامیده شده است، مددکاری، پیشه‌ای با ارزش است که از امامان معصوم الگو گرفته شده و ما مددکاران این افتخار را داریم که کار مددکاری را برای حل مشکلات دردمندان و مددجویان انجام می‌دهیم .

محسن ارشدزاده با بیان این‌که مددکاری، کاری علمی، اخلاقی و هنری محسوب می‌شود، افزود: معتقدم مددکاران از لحاظ علمی و تخصصی باید مهارت و توانایی علمی لازم را کسب کنند و این کار باید ریشه و پشتوانه علمی داشته باشد بر همین اساس توصیه می‌کنم همکاران از لحاظ علمی به مهارت علمی مسلط باشند.

وی ادامه داد: مددکاری کاری اخلاقی است، چرا که مددکار با افراد آسیب دیده، محروم و... سرو کار دارد، بنابراین انسانیت و معنویت و اخلاق در این کار حائز اهمیت است، در این شغل باید مددجوی دردمند که با کوله باری از مشکلات به مددکاران مراجعه می کند با صبر و حوصله مورد توجه قرار گیرد، لازمه مددکاری بهتر ارتقای صبر و حوصله و ظرفیت تحمل شنیدن گرفتاری های مددجویان است، چرا که در مرحله ی اول باید صبر و بردباری و اخلاق را ارتقا دهیم تا بتوانیم خدمات را به درستی و با رضایت و لبخند به مددجویان ارائه دهیم.

وی مددکاری را کاری هنری عنوان کرد و افزود: مددکاران باید با استفاده از علم، اخلاق و انسانیت توانایی حل مشکلات را داشته باشند، با توجه به این‌که برخی از مددجویان با مشکلات متعددی مواجه هستند، بنابراین این هنر مددجو است که با هنر خود هریک از مشکلات آن ها را با برنامه ریزی حل کند.

مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی با اشاره به این‌که بیش از 900 مددکار در استان به صورت مستقیم و غیرمستقیم مددکاری می‌کنند، افزود: حدود 600 نفر به صورت غیر مستقیم در ارتباط با مشکلات مددجویان و 300 نفر از مددکاران در استان به صورت مستقیم در سه حوزه توان بخشی، اجتماعی و پیشگیری فعالیت می‌کنند به طوری که یک سوم همکاران در بهزیستی به صورت مستقیم و دو سوم نیز به صورت غیر مستقیم کار مددکاری انجام‌ می دهند.

وی ضمن قدردانی از مددکاران بخش دولتی و غیردولتی، گفت: در بخش‌های غیر دولتی از جمله کلینک های مددکاری، موسسات خیریه‌ای و شرکای اجتماعی استان بیش از 200 نفر مددکاری می‌کنند، معتقدم خیرانی که در استان حامی مددجویان بهزیستی هستند با نیت خیرخواهانه کار مددکاری انجام می دهند.

همزمان با گرامیداشت روز مددکار اجتماعی با حضور نائب رئیس انجمن علمی مددکاران اجتماعی ایران و مدیران استانی از مددکاران نمونه استانی در تبریز تجلیل شد.