به گزارش پارس نیوز، 

 حسین محبوبی ظهر امروز در حاشیه نشست با دادبود شهردار گرگان و کارشناسان مربوطه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نشست های کاری و تخصصی و بررسی طرح ها و پروژه های شهری، بین اداره کل و شهرداری‌ها باعث تسریع و تسهیل امور خواهد شد که این مهم در رفع مشکلات شهروندان موثر خواهد بود.

وی افزود: اجرای طرح های مشترک با شهرداری‌ها در بافت‌های تاریخی و فرسوده از دیگر موضوعاتی است که در این نشست‌ها مورد بررسی و تصمیم‌گیری‌های لازم اتخاذ می‌شود.

مدیر کل راه و شهرسازی گلستان ادامه داد: خوشبختانه در شهر گرگان تاکنون تعدادی پروژه مشترک با شهرداری گرگان اجرایی شده و در نظر داریم در سالجاری درمحدوده بافت تاریخی شامل محلات سرچشمه، بازار نعلبندان و پاسرو‌، بافت فرسوده و بافت‌های ناکارآمد شهری با توجه به سیاستگذاری وزارتخانه متبوع این همکاری را گسترش و پروژه‌هایی را اجرا کنیم.

وی افزود: حدود 2 هزار و 621 هکتار حدود 62.16 درصد از مساحت استان محله‌ها و محدوده‌های بافت‌های میانی و سکونتگاه‌های غیررسمی محسوب می‌شود که باید برای آن برنامه‌های تدوین و با حضور سازمان‌های متولی اقدامات لازم را بیش از پیش انجام داد.

مدیر کل راه و شهرسازی گلستان ادامه داد: از سال 94 و همزمان با برنامه پنجم و ششم توسعه تاکنون حدود 5.7 میلیارد تومان در زمینه‌های مختلف از قبیل احیاء تکایا، تملک و بازسازی خانه‌های تاریخی ، مساجد و اجرای طرح توانمند‌سازی ساکنین محدوده‌های غیر‌رسمی و بهسازی و نوسازی بافت فرسوده در شهرهای گرگان و گنبدکاووس در محلات هدف توسط این اداره کل اجرا شده و در سالجاری تعداد 20 پروژه با اعتباری بالغ بر 92 میلیارد و 199 میلیون ریال از محل تامین منابع ملی اجرایی می‌شود.