به گزارش پارس نیوز، 

جعفرجعفر صالحی اظهار کرد: طی نوروز سال جاری مسافران 245 میلیارد و500 میلیون ریال از بازارچه ها، نمایشگاه ها، فروشگاه های ثابت و فروشگاهای بوم گردی برپا شده در استان اصفهان صنایع دستی خریداری کرده اند.

وی افزود: برپایی 76 بازارچه فروش، نشان از رشد 45 درصدی آنها و برپایی 535 غرفه برای فروش صنایع دستی با حضور 600 هنرمند نشان از رشد 35 درصدی این غرفه ها در نوروز 97 می دهد.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با بیان اینکه محوریت تخلفات با اتحادیه است، تصریح کرد: ما در معاونت صنایع دستی سعی بر فعالیت کارشناسانه داریم، اما با این وجود در نوروز سال جاری در میدان نقش جهان و بازارهای اطراف آن تخلفی با عنوان فروش اجناس خارجی مشاهده نشد.

جعفرصالحی تصریح کرد: نمی توان منکر تخلفات شد، اما به نسبت سال های قبل سال جاری در خصوص فروش اجناس خارجی عاری از هرگونه تخلف بودیم.

وی به شعار "حمایت از تولید ملی" اشاره کرد و گفت: موضوع حمایت از کالای ایرانی قطعا در دستور کار قرار دارد. اما ترجمان حمایت از کالای ایرانی در حوزه صنایع دستی حمایت از هنرمندان است، چراکه آنها برای تولید صنعت دست خود مواد اولیه و تزئینات را از داخل کشور تامین می کنند.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان اظهار کرد: در سال جاری نگاه ویژه ای به حوزه صنایع دستی خواهد شد. شناسایی دقیق هنرمندان در دستور کار خواهد بود. همچنین بسترهای لازم برای اجرای قانون بیمه هنرمندان نیز فراهم می شود چراکه این قانون مصوبه مجلس و تایید شورای نگهبان را به همراه خود دارد.

جعفرصالحی اضافه کرد: بیمه هنرمندان از اولویت های کاری این معاونت خواهد بود چراکه معتقد هستیم بیمه موجب استقبال بیشتر از هنر صنایع دستی و جذابیت آن می شود.

وی ادامه داد: مشخص کردن بازار هدف، تولید مشتری محور و همچنین کمک به برپایی بازارچه های فروش از فعالیت هایی است که برای سال جاری و تقویت صنایع دستی در دستور کار قرار داده ایم. همچنین با همکاری اتاق بازرگانی اصفهان در سال حمایت از تولید ملی قصد داریم تا با روش هایی صنایع دستی را در سبد کالایی جامعه قرار دهیم.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان، خاطرنشان کرد: بسته بندی، حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی، ساخت تیزرهایی برای معرفی درست صنایع دستی در سال جاری به جد انجام خواهد گرفت تا این صنعت به درستی معرفی شود.