به گزارش پارس نیوز، 

دکتر امرالله عظیمی افزود: یکی از دلایلی که مردم گرایش زیادی به مصرف کالای تولید داخل نشان نمی دهند ناآشنایی با محصولات داخلی است.
او رسانه ها را بهترین ابزار معرفی کالاهای ایرانی دانست و از تولید کنندگان خواست برای آشنایی هرچه بیشتر مردم و روی آوری آنها به سمت مصرف کالاهای تولید داخل، تولیدات خود را به مردم معرفی کنند و برای بخش اطلاع رسانی و تبلیغات هزینه کنند.
او با تاکید بر سرمایه های گذاری هرچه بیشتر تولیدکنندگان داخلی بر روی صنعت تبلیغات، بازاریابی و اطلاع رسانی گفت: برگ برنده محصولات خارجی در معرفی خوب، مستمر و گسترده آن است اما متاسفانه بسیاری از تولیدکنندگان داخلی محصول تولیدی خود را خوب معرفی نمی کنند.
او از رسانه ها خواست در کنار تولیدکنندگان باشند و آنها را در معرفی محصولات خود به مردم بیشتر و بهتر کمک کنند.
این استاد دانشگاه در ادامه بر ارتقای کیفیت محصولات داخلی نیز تاکید کرد و افزود: امروز مردم به کیفیت بسیار اهمیت می دهند و حتی حاضر هستند برای محصولات خوب هزینه های بیشتری هم پرداخت کنند.
عظیمی، تولیدات داخلی را نماد غرور و افتخار ملی همه ایرانیان دانست و گفت که اگر تولیدکنندگان تغییراتی در کیفیت محصولات و شناساندن آن به مردم کنند به طور قطع هموطنان این محصولات را بر محصولات مشابه خارجی ترجیح می دهند.
او بیکاری را یکی از مشکلات فعلی کشور دانست و گفت: یکی از راهکارهای رفع بیکاری و ایجاد اشتغال، رونق تولید در کشور است که مصرف کالاهای داخلی می تواند کمک شایانی به ایجاد رونق در حوزه تولید کند.
وی با بیان اینکه در چند سال اخیر کیفیت بسیاری از محصولات داخلی بخصوص در بخش لوازم خانگی بشدت ارتقا یافته و حتی توان رقابت با مشابه خارجی را دارد، افزود: اگر تولیدکنندگان اولین محصول خود را برای شناساندن بهتر و بیشتر به مردم به صورت رایگان و رندمی به چند خانوار هدیه کنند، می تواند در معرفی این محصولات تاثیرگذار باشد.
عظیمی از خانوارهای ایرانی خواست تا می توانند کالای ایرانی مصرف کنند و از این طریق به خودکفایی کشور و رفع بیکاری، ایجاد رونق اقتصادی و رونق تولید کمک نمایند.
این استاد دانشگاه، ترویج کالای ایرانی را نیازمند فرهنگسازی در جامعه دانست و گفت: بخش های فرهنگی جامعه از جمله دانشگاه ها و اساتید دانشگاهی و معلمان مدارس در تحقق این امر مهم بسیار موثر هستند.
رهبر معظم انقلاب در پیام نورزی خود، سال 97 را به عنوان سال 'حمایت از کالای ایرانی' نامگذاری کردند.
3033/8066