به گزارش پارس نیوز، 

با اشاره به شعار سال مبنی بر حمایت از کالای ایرانی عنوان کرد: این شعار مسئولیت همه آحاد جامعه و مسئولان را سنگین می‌کند تا در جهت رفع موانع تولید و ترویج کالای ایرانی به موفقیت دست پیدا کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم افزود: در حمایت از کالای ایرانی به عنوان شعار سال باید به طور جدی پیگیر مسائل و مشکلات موجود بود تا بتوان تولید را ارتقاء بخشید.

وی تصریح کرد: در بخش کشاورزی دارای ظرفیت‌های بالایی در تولید هستیم و اگر مشکلات تولیدکنندگان با تدابیر و سیاست‌های لازم حل شود، می‌توان به بهره وری لازم دست یافت.

صادرات ازظرفیت های مهم رشد اقتصادی است

طلایی بیان کرد: یکی از مباحث مهم در توسعه دست یافتن به امنیت غذایی است و محصولات و تولیدات کشاورزی نقش مهم و راهبردی در امنیت غذایی دارد.

وی اظهار کرد: همچنین یکی دیگر از ظرفیت‌های مهم در رشد اقتصادی مساله صادرات است که می‌تواند ارزآوری خوبی برای کشور داشته باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم یادآور شد: شعار سال با اقداماتی موثر همچون تولید و توجه به زنجیره‌ی تولید و عدم خام فروشی و فرآوری محصولات کشاورزی تحقق می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: برنامه امسال جهاد کشاورزی توجه به رفع مشکلات تولید است و در جلساتی با تولیدکنندگان مباحث مهمی در عرصه کشاورزی بررسی شد و برنامه‌های مهمی نیز ارائه شد.

تولید محصولات ارگانیک زمینه ساز توسعه اقتصادی است

طلایی بیان کرد: همچنین موضوعاتی در قالب اشتغال روستایی می تواند وضعیت تولید و معیشت روستایی را سامان بخشد، هر چه در تولید داخلی موفقیت بیشتری به دست آید، مردم نیز در خرید تولیدات داخلی بیشتر ترغیب می‌شوند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم با بیان اینکه تولید محصولات ارگانیک و کم مصرف با توجه به سیاست‌های چالش آبی زمینه ساز توسعه اقتصادی است، گفت: تولید محصولات گلخانه‌ای و رشد صنایع تبدیلی و ترکیبی نقش مهمی در صادرات دارد و باید مورد توجه تولیدکنندگان و مسئولان قرار گیرد.


انتهای پیام