به گزارش پارس نیوز، 

به نقل از راشا تودی، دیمیتری مدودف - نخست وزیر روسیه - روز چهارشنبه در پاسخ به سوالات خبرنگاران رسانه دولتی دوما در این کشور گفت که مسکو باید در واکنش به تحریم محصولات روسی ، کالاهای آمریکایی را نیز شامل تحریم های اقتصادی خود قرار دهد .

وی در ادامه سخنانش اظهار کرد : تقابل ایالات متحده آمریکا با روسیه تنها به مسائل سیاسی محدود نشده بلکه تمامی محصولات و مراودات تجاری میان دو کشور را تحت تاثیر قرار داده است. با توجه به اخذ سیاست های خصمانه و تحریم گرایانه دولت کنونی آمریکا نسبت به روسیه، ما نیز باید در واکنش با آنها محصولات آمریکایی را در حوزه های مختلف بخصوص علم و فناوری تحریم کنیم.

وی با تاکید بر برندهای مختلف تکنولوژی و همچون گوشی های آیفون و محصولات دیگری که این روزها از محبوبیت زیادی از سوی کاربران جهانی و روسی برخوردارند، گفت که سیاست های مسکو نیز باید در قبال واردات و فروش محصولات آمریکایی تغییر کند.

روسیه و آمریکا تا پیش از وضع تحریم های اقتصادی واشنگتن علیه مسکو، باهم مراودات اقتصادی و تجاری گسترده ای داشتند؛ به گونه ای که حجم تجارت بین این دو کشور تا پایان سال 2017 میلادی به 24 میلیارد دلار می رسید که از این مقدار، 17میلیارد دلار آن را صادرات محصولات مختلف روسی به ایالات متحده تشکیل می داد.

صادرات روسیه به آمریکا شامل محصولات مختلف نفت، گاز و پتروشیمی، سوخت هسته ای ، کودهای معدنی و ماهی می شد و از آن طرف نیز ، قطعات هوانوردی ، هواپیماهای بوئینگ و تجهیزات حفاری و استخراج نفت را از این کشور خریداری می کرد.

روسیه نیز محصولات آمریکایی را تحریم می‌کند؟