مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران از ذخیره 750 میلیون مترمکعب آب پشت سدها خبر داد و گفت: میزان آب ذخیره شده پشت سدها در سال گذشته 730 میلیون مترمکعب بود که امسال با افزایش 20 میلیون مترمکعبی به 750 میلیون مترمکعب رسیده است.

محمدرضا بختیاری با حضور در غرفه ایسنا در بیست‌وسومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با بیان این که میزان مصرف آب شرب شهروندان شهر تهران در سال ۱۳۹۵، یک میلیارد و 30 میلیون مترمکعب بود، اظهار کرد: از این میزان حدود 770 میلیون مترمکعب از منابع آب سطحی و حدود 260 تا 270 میلیون مترمکعب آب از منابع زیرزمینی تامین شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با بیان این که نحوه‌ تامین آب شرب تهران در سال‌هایی که بارندگی نرمال است 70 درصد از منابع آب سطحی و 30 درصد از منابع آب زیرزمینی تامین می‌شود، گفت: این میزان در سال‌هایی که میزان بارندگی بهتر و نرمال‌تر است به 75 درصد آب سطحی نیز می‌رسد، اما در سال‌های خشک مانند سال ۱۳۷۸، 55 درصد آب شرب تهران از منابع سطحی تامین شد.

وی با اشاره به وضعیت بارندگی در سه سال گذشته، توضیح داد: وضعیت بارندگی در دو سه سال اخیر نسبتا خوب بود و متوسط بارندگی در استان تهران در سال گذشته 31 میلی‌متر و در هشت ماهه نخست امسال 280 میلی‌متر بوده است.

پروژه انتقال آب از ارتفاعات البرز به تهران به نتیجه خاصی نرسیده است

بختیاری همچنین با اشاره به پروژه انتقال آب از ارتفاعات البرز به تهران، توضیح داد: این پروژه به وزارت نیرو منتقل شده و وزارتخانه در حال انجام مطالعات جامع است که این مطالعات به دلیل اهمیت موضوع و بحث‌های زیست محیطی به بررسی‌های بیشتری نیاز دارد.

وی ادامه داد: در این مورد وزارت نیرو هنوز به نتیجه خاصی نرسیده و احتمالا این پروژه تا آخر امسال هم تعیین تکلیف نخواهد شد.