به گزارش پارس به نقل از فارس، چندی پس از استیضاح عبدالرضا شیخ الاسلامی توسط مجلس، اسدالله عباسی از سوی رئیس جمهور به عنوان سرپرست وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی مشغول فعالیت شد تا اینکه در روزهای گذشته وی به عنوان وزیر پیشنهادی برای اخذ رای اعتماد به مجلس معرفی شد.

قرار است فردا یکشنبه عباسی با حضور در مجلس با ارائه برنامه های خود به مدت سه ماه از نمایندگان رای اعتماد بگیرد.

براین اساس عباسی در دوران سرپرستی خود بر وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی مباحث مهمی همچون تعیین حداقل دستمزد سال ۹۲ کارگران، پرداخت مطالبات بازنشستگان، رسیدگی به مشکلات تشکل های کارگری، تعیین تعرفه بیمه تامین اجتماعی و نظایر آن را در پرونده کاری خود تجربه کرده است.

  با توجه به اینکه زمان زیادی برای پیگیری امور مختلف آخرین وزیر دولت دهم وجود ندارد اما رسیدگی به مشکلات کنونی تشکل های کارگری و رفع دغدغه های این قشر زحمتکش، پیگیری خواسته ها و مطالبات بر زمین مانده بخش تعاون و دیگر مباحث در حوزه تامین اجتماعی و بهزیستی به سرانجام برسد.

در این میان تشکل های کارگری با رضایت نسبی از عملکرد فعالیت های سرپرست جدید ابراز امیدواری می کنند که وعده ای داده شده در مدت کوتاه مدت باقی مانده عملیاتی شود.

همچنین برخی نمایندگان مجلس نیز عملکرد عباسی را در مدت زمان سرپرستی وی مطلوب و قابل قبول گزارش می کنند و امیدوارن عباسی بتواند به وظایف محوله در این وزارتخانه و نیز وعده های محقق نشده جامه عمل بپوشاند.