• لینک کوتاه
 • منبع: ایرنا کد خبر: 407206

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:دولت به خوبی از مشکلات و دغدغه های طبقات پایین جامعه مطلع است و برای رفع این مشکلات برنامه ریزی جدی دارد.

  به گزارش پارس نیوز،

  محمود واعظی عصر جمعه در نشست شورای اداری شهرستان اندیمشک با حضور استاندار خوزستان افزود:گرچه تاکنون نتوانسته ایم مشکلات اقتصادی کشور را حل کنیم اما در طول سال های اخیر گام های ارزشمندی برای پیشبرد امور برداشته شده است.

  وی اظهار کرد:خیلی از شاخص های منفی کشور آرام آرام بهبود پیدا کرده و امسال از رکود خارج شدیم .

  وی با بیان اینکه کسی فکر نمی کرد با این همه محدودیت به تورم تک رقمی برسیم ،گفت:وارد فصل جدیدی از رونق شده ایم و بر اساس آمار رشد حدود 5 درصدی داشتیم و تمام شاخص ها طی 6 ماه اخیر مثبت شده اند.

  وی بیان کرد:در طول سال های پس از انقلاب اسلامی با رهنمودهای مقام معظم رهبری و حمایت ها و مقاومت ستودنی مردم ایران اسلامی هیچ دشمنی توان مقابله با ایران اسلامی را ندارد.

  وی افزود:در مذاکرات و سیاست خارجی، هر آنچه دولت بدست آورده متعلق به همه مردم و نظام اسلامی است.

  وزیر ارتباطات بیان کرد:امروز اقتدار و امنیت بسیار ارزشمندی بر جامعه اسلامی حاکم است که این موضوع نتیجه همبستگی ملی است .

  واعظی،خوزستان را پیشانی دفاع مقدس دانست و گفت:مردم خوزستان در عرصه های مختلف رشادت و اعتقاد خود را به نظام اسلامی نشان داده و در راستای حل مشکلات این استان تلاش جدی می شود.

  رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست در سخنانی گفت:شهرستان اندیمشک به دلیل عبور جاده ترانزیتی و نقطه اتصال سه استان، شاهراه اصلی استان خوزستان است.

  فریدون حسنوند افزود:جمعیت شناور روزانه که از شهرستان اندیمشک عبور می کنند بسیار است و زیرساخت های موجود در این شهرستان متناسب با نیاز اندیمشک نیست.

  وی بیان کرد:مناطق تازه توسعه یافته اندیمشک از خدمات مطلوبی برخوردار نیستند و خدمات دهی ارتباطات نیز در شهرهای تازه تاسیس شهرستان متناسب با نیاز ساکنان آنها نمی باشد.

  حسنوند گفت: تنگناها و مشکلات کشور و دولت را درک می کنیم اما انتظار می رود به شهرستان اندیمشک نگاه ویژه شود.

  وی افزود: دولت را پیشانی نظام اسلامی و کشور می دانیم و موفقیت دولت خدمتگزار را موفقیت نظام اسلامی می دانیم.

  وی گفت : استان خوزستان هنوز شاهد آثار جنگ تحمیلی است و علیرغم این که نفت ، برق و بنادر و سایر ظرفیت های ملی را دارد اما با نرخ بحرانی بیکاری مواجه است.

  فرماندار اندیمشک نیز با تشریح مشکلات ارتباطات در بخش های الوار گرمسیری و مرکزی افزود:مناطق محروم بخش الوار گرمسیری از نقاطی هستند که دولت خدمتگزار مسئولیت پوشش حداکثری ارتباطات را در آن بر عهده دارد.

  پیمان جهانگیری افزود: متاسفانه با وجود نزدیک به 20 سایت GSM و BTS در منطقه الوار ، چون این مناطق کوهستانی و صعب العبور می باشد پوشش حداکثری را طلبیده که عدم تجهیزات اینترنت پر سرعت موجب بروز مشکلات زیادی در این منطقه شده است.

  وی گفت: منطقه بیدروبه که روستاهای زیادی نیز در اطراف خود دارد دارای مرکز ADSL می باشد اما به دلیل عدم آنتن دهی دارای مشکلات جدی است همچنین 2کیلومتری منطقه بیدروبه موسوم به منبع آب ، نیاز به پوشش اینترنت دارد.

  وی گفت: پوشش اینترنت همراه اول در روستاهای بخش الوار گرمسیری از جمله روستاهای کلگدره 1 و 2 ، جهانگیر خانی و برخی روستاهای دیگر بسیار نیاز است.

  جهانگیری با تشریح نیازهای ارتباطات و فناوری اطلاعات برای اجرای طرح های ملی همچون سرشماری و انتخابات افزود: با توجه به اهمیت طرح های ملی ، برخی زیرساخت های ارتباطات شهرستان اندیمشک دچار چالش جدی هستند. مسیر روستاهای سرخکان، خوش آب ، پیروالی ، مناطق محمود علی تا روستاهای دره گایلان و همچنین دوراهی جوروند با وجود مشکلات قطع و وصل در مسیر که نتیجه کوهستانی بودن منطقه می باشد ، نیاز به نصب حداقل 3 آنتن BTS دارند ضمن اینکه ضرورت پوشش اینترنت غیر قابل اجتناب است.

  مشکلات مردم وزارت ارتباطات و فناوری واعظی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها