• لینک کوتاه
 • منبع: خبرگزاری دانشجو کد خبر: 407158

  وزیر نفت هند گفت دهلی نو مطمئن است که پروژه های بزرگ در ایران را پیش خواهد برد، چرا که ایران به هند به علت حمایت در زمان تحریم ها تمایل دارد و با دست و دلبازی میدان نفتی فرزاد ب را برای هند از مسیر نرمال مزایده و از سبد عرضه خارج کرد.

  به گزارش پارس نیوز،

  دارمندرا پرادهان، وزیر نفت و گاز هند گفت هند مطمئن است که پروژه های بزرگ در ایران را پیش خواهد برد چراکه ایران به علت حمایت هند از این کشور در زمان تحریم های آمریکا به سوی هند تمایل دارد.

   

  پرادهان در جریان کنفرانسی در هند گفت حسن روحانی، رئیس جمهور ایران و نارندرا مودی، نخست وزیر هند بحث و گفتگوهای مثمر ثمری در این رابطه در جریان برخوردهای اخیر و پیشین داشتند که بسیار از حمایت هند تقدیر کردند.

   

  وی با اشاره ویژه به میدان نفتی فرزاد ب، افزود :«ایران بسیار دست و دلباز بود که این میدان را از مسیر نرمال مزایده و از سبد عرضه خارج کرد. از شرکت هایی که در این پروژه مشارکت دارند نظیر اُ ان جی سی ودیش خواسته شد تا الزامات ساختاری شان در این رابطه را در زمانی محدود تکمیل کنند.»

   

   در جریان سفر اخیر پرادهان به تهران، فرمول قیمت گذاری گاز این پروژه تعیین شده است و در مورد جزئیات توسعه بندر چابهار نیز مذاکره شده است. همچنین ایران از هند برای پیوستن به توافق عشق آباد حمایت کرده است. پیشرفت کریدور ترانزیتی شمال- جنوب از دیگر موضوعات مورد بحث بوده است.

   

  هند میدان نفتی شاعر قیمت گذاری گاز
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها