• لینک کوتاه
 • منبع: تسنیم کد خبر: 400827

  بررسی لایحه جنجالی اصلاحیه قانون کار پس از کش و قوس‌های فراوان فردا سه شنبه درکمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بدون حضورشرکای اجتماعی آغاز می‌شود.

  به گزارش پارس نیوز،

  در حالی که همچنان اختلاف‌نظرها درباره بررسی و عدم بررسی لایحه اصلاحیه قانون کار در مجلس شورای اسلامی  پابرجاست،اما بررسی این لایحه از فردا در کمیسیون اجتماعی مجلس بدون حضور کارگران و کارفرمایان شروع می‌شود.

  سلمان خدادای،‌رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس دو روز گذشته با بیان اینکه رسیدگی به لایحه اصلاح قانون کار از روز سه‌شنبه( فردا 27 مهر ماه سال 95) در کمیسیون اجتماعی آغاز می‌شود، گفت: دولت می‌تواند با ارسال یک نامه تقاضای استرداد لایحه اصلاح قانون کار را ارائه دهد تا بلافاصله بررسی آن از دستور کار خارج شود.

  خدادی در خصوص نحوه بررسی این لایحه در کمیسون اجتماعی مجلس، ادامه داد: در کمیسیون اجتماعی مجلس نمایندگان جامعه کارگری حضور دارند و می‌توانند به خوبی از حقوق کارگران در این خصوص دفاع کنند.

   اظهارات رئیس کمیسیون مجلس شورای اسلامی در حالی است که نمایندگان کارگری و کارفرمایی بیان می کنند تا کنون هیچ گونه دعوتی از آنها برای حضور در جلسه کمیسیون اجتماعی و بررسی لایحه قانون کار از سوی مجلس یا دولت نشده است.

   همچنین خبری از نامه دولت مبنی بر تقاضای استرداد لایحه اصلاح قانون کار  از مجلس نیست و قرار است  سه‌شنبه  فردا لایحه قانون کار در کمیسیون بررسی شود و پس از آن سایر دستورکارها مورد رسیدگی قرار گیرد.

   

  قانون کار لایحه کارگران کارفرمایان
  • محمد غ
   پاسخ

   اگر کار کردن خوب و باعث رونق اقتصادی است,چرا هر روز از سر ته پول کارگران می زنید و انها را مجبور به کارهای غیر مولد می کنید.اگر بخواهید اساسی کار را درست کنید,انقدر باید حقوق کارگر مولد را بالا ببرید ,که با پارتی سر کار بروند,نه از روی اجبار و تنگدستی.انقدر عرصه را بر کا گران

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها