• لینک کوتاه
 • منبع: باشگاه خبرنگاران جوان کد خبر: 395276

  یک کارشناس مسکن گفت: مواردی از قبیل شرایط جغرافیایی، عرضه و تقاضا تاثیر بسزایی در قیمت زمین دارند.

  به گزارش پارس نیوز،

  نعمت چهار دولی کارشناس مسکن اظهار کرد: شرایط جغرافیایی، عرضه و تقاضا سه عامل تاثیر گذار در قیمت زمین است؛البته در این میان برخی زمین هایی که از ارزش اقتصادی چندانی برخوردار نبودند با تحولاتی نظیر گذر اتوبان, خطوط ریلی و غیره ...از کنار آن ها به یکباره  قیمت چندین برابری پیدا کردند.

  وی با بیان اینکه صنعت ساختمان عامل تحرک در دیگر صنایع است، افزود: طبق برنامه ششم توسعه در حالی دولت موظف به تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی است که این امر چرخ دیگر بخش های صنعت  را نیز به حرکت در می آورد.

  این کارشناس مسکن در خصوص الزامات کنترل قیمت زمین نیز تصریح کرد: افرادی در کشور حضور دارند که با ایجاد شبهات در جامعه باعث افزایش یا کنترل قیمت زمین می شوند، اما اصلی ترین عامل در کنترل قیمت زمین ثبات اقتصادی است که در حال حاضر به دلیل نبود ثبات اقتصادی هیچ نهاد نظارتی، کاری از پیش نخواهد برد. 

  چاردولی در ادامه به تامین مسکن اقشار کم در آمد اشاره کردوگفت: طبق اصل 31 قانون اساسی دولت موظف به تامین مسکن افراد نیازمند است و این امر با دو روش ارائه زمین مناسب  و ارزان قیمت و نیز  تسهیلات با بهره پایین صورت می گیرد.

   

  عرضه و تقاضا قیمت زمین صنعت ساختمان

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها