• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38985

  معاون بودجه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی با بیان این ‌که در سال جاری بانک مرکزی وظیفه سنگینی در صحنه اقتصادی به عهده دارد، گفت: در واقع بانک مرکزی باید بتواند نقدینگی سرگردان را بیش از گذشته سامان دهی کرده و آن را به سمت تولید هدایت کند.

  به گزارش پارس ، رحیم ممبینی در گفت وگو با (ایسنا) اظهار کرد: در سالی که با عنوان حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی نامگذاری شده است، بانک مرکزی وظیفه سنگینی به عهده دارد و باید در ارتباطات خود با بانک ها و موسسات اعتباری بازبینی داشته باشد.

  وی در ادامه با اشاره به این که این بازبینی باید در چارچوب استانداردها باشد، گفت: بانک مرکزی می تواند با کمک سایر بانک ها بخشی از نقدینگی که از آن به عنوان نقدینگی سرگردان یاد می شود را سامان دهی کند.

  معاون بودجه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی با تاکید بر این که بانک مرکزی و سایر بانک ها باید بیش از پیش متوجه مسوولیت سنگین شان در این برهه زمانی باشند، افزود: بانک مرکزی در این برهه زمانی می تواند نقش اساسی را در صحنه اقتصادی داشته باشد و در این راستا باید دقیق و حساب شده عمل کند تا بتواند نقدینگی سرگردان را بیش از گذشته سامان دهی کرده و آن را به سمت تولید هدایت کند.

  ممبینی با بیان این که این نقدینگی باید باعث رونق فضای کسب و کار شود، ادامه داد: باید بین بانک مرکزی و سایر بانک ها ارتباط منطقی وجود داشته باشد.

  بانک مرکزی بودجه حماسه اقتصادی حماسه سیاسی کسب و کار معاون معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی نقدینگی بانک سرگردان
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها