• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38975

  در گزارشی که اخیرا منتشر شده، اینگونه اعلام شده که مسیریاب‌های Wi-Fi که در خانه یا شرکت خود استفاده می‌کنید، به راحتی هک می شوند.

  به گزارش پارس به نقل از (ایسنا) ، محققان دریافته اند که ۱۳ مسیریاب بی سیم معروف می توانند توسط مهاجمان نسبتا ماهر مورد سوء استفاده قرار بگیرند.

  تمامی ۱۳ مسیریاب ارزیابی شده می توانند از طریق شبکه محلی مورد حمله قرار گیرند و چهار مسیریاب هیچ نشست مدیریتی فعالی را درخواست نمی دهند. ۱۱ مسیریاب می توانند از یک شبکه WAN مانند شبکه وایرلس مورد حمله قرار گیرند.

  بنا بر اعلام مرکز ماهر، در این گزارش اشاره می شود که تمامی این ۱۴ دستگاه دارای آسیب پذیری های بحرانی هستند که می توانند توسط" مهاجمان راه دور" مورد سوء استفاده قرار بگیرند و از راه دور منجر به دسترسی غیرمجاز به مسیریاب شوند.

  در این گزارش هارینگتون توضیح می دهد که چرا هک شدن مسیریاب ها به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است. او اشاره می کند که نکته قابل توجه آن است که اگر شما یک مسیریاب را مورد حمله قرار دهید، در واقع توانسته اید که از فایروال عبور کنید. در نتیجه می توانید به شماره کارتهای اعتباری، اسناد محرمانه، رمزهای عبور، عکس ها و هر چیز دیگری دسترسی پیدا کنید.

  محققان امنیتی ISE در این زمینه به تمامی تولیدکنندگان درباره آسیب پذیری های کشف شده، هشدار داده اند.

  حمله شبکه هک تمامی fi wi مسیریاب

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها