• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38921

  وزیر نفت گفت: هنوز تصمیم قطعی از سوی عربستان در خصوص کناره‌گیری از دبیر کلی اپک اعلام نشده است اما به نظر می‌رسد که رقابت بین ایران و عراق برای انتخاب دبیر کل بیشتر از عربستان باشد.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، صبح امروز در نشست خبری با اشاره به اینکه دبیرکلی اوپک به مدت یک سال از سال ۲۰۱۲ تا پایان سال ۲۰۱۳ تمدید شده است گفت: در حال حاضر خبرهایی را شنیده ام که عربستان قصد دارد نامزد خود را برای دبیر کلی به عنوان رئیس پژوهشگاه اوپک معرفی کند.

  وزیر نفت ادامه داد: هنوز تصمیم قطعی از سوی عربستان در خصوص کناره گیری از دبیر کلی اپک اعلام نشده است اما به نظر می رسد که رقابت بین ایران و عراق برای انتخاب دبیرکل بیشتر از عربستان باشد.

  قاسمی خاطرنشان کرد: ایران نیز برای سمت پژوهشگاه اوپک قصد دارد کاندیدایی معرفی کند اما هنوز به جمع بندی برای این کاندیدا نرسیده ایم.

  قاسمی خاطرنشان کرد: تصمیم گیری برای انتخاب دبیر کل اوپک باید توسط تمام اعضا صورت گیرد به طوری که حتی یک نفر از اعضا نیز می تواند تصمیم های اتخاذ شده را وتو کند.

  این عضو کابینه دولت دهم تصریح کرد: رایزنی های جدی ایران برای انتخاب شدن به عنوان دبیرکل با تمام اعضا وجود دارد و امیدواریم به جای آنکه بر کرسی پژوهشگاه تکیه بدهیم آقای نوذری به عنوان دبیر کل انتخاب شود.

  اوپک ایران ایران و عراق دولت دهم رقابت عربستان نفت انتخاب دبیر جدی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها