• لینک کوتاه
 • منبع: ايسنا کد خبر: 388672

  نماینده مردم زنجان گفت: برای مقابله با چند شغلی بودن لازم است تا در بخش‌های خصوصی و دولتی برای هر ایرانی یک کارت اشتغال صادر شود.

  به گزارش پارس نیوز،

  علی وقف‌چی با تشکر از مردم زنجان و طارم و حومه اطراف آن خاطر نشان کرد: زنجان پایتخت شعور حسینی و زینبی است و افرادی مانند سهروردی را پرورده است.زنجان پایتخت سلامتی ایران است.

  وی ادامه داد:‌ با جانفشانی جوانانمان در طول 38 سال گذشته شاهد خدمات ارزنده‌ای در کشور بودیم؛ بنابراین برای رسیدن به اهداف جمهوری اسلامی ایران به عنوان الگوی عملی اسلام ناب محمدی (ص) زمینه ساز پایه‌های یک حکومت ایرانی و اسلامی که اساس آن مبتنی بر توسعه همه جانبه کشور بر مبنای عدالت در همه ابعاد آن است.

  وقف‌چی خطاب به قوای سه‌گانه گفت: همانطور که می‌دانید ایران با وجود چشیدن طعم شیرین یک صدایی آحاد ملت در لوای رهبری از بحران‌های‌ داخلی و تحمیلی خارجی با وجود کمی تجربه و امکانات با صلابت و سلامت عبور کرده است. حل مشکلات امروز به مراتب سخت تر از دوران گذشته است برای گذر از این مسائل نیاز به بسیج تمام ظرفیت‌های کشور از جمله منابع انسانی، اقتصادی فرهنگی و اجتماعی است که برای رسیدن به آن موارد ذیل می‌تواند گره گشای مسائل کشورمان باشد.

  نماینده مردم زنجان گفت: تعریف جایگاه ویژه برای افراد با تجربه به عنوان ذخایر انسانی، علمی، هنری، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی به عنوان پشتوانه قوی مشاوره‌ای کشور همچنین باور جوانان به عنوان مدیران امروز نه فردای کشور (بیش از 82 درصد افرادی که جنگ را اداره کردند زیر 30 سال داشتند)، باز تعریف نظام آموزشی و جایگاه رفیع معلم در کشور به طوری که از پیش دبستانی تا دانشگاه همه ابعاد شخصیتی یک انسان کامل را رشد دهیم که لازمه آن تغییر سیستم آموزشی از سنتی به نظام آموزشی ارتقا مهارت و خلاقیت است. در کنار رفع انحصار از شاخه‌های مورد نیاز علم و اقتصاد از جمله رفع انحصار در رشته های پزشکی می‌تواند در رفع بخشی از مسائل کشور موثر باشد.

  وی ادامه داد:‌ اصلاح سیستم بانکی کشور از وضعیت موجود به مشارکت واقعی و مشارکت قدم به قدم سرمایه گذاری با تولیدکنندکان به نحوی که سود و زیان نسبی محاسبه شود، اجرایی کردن اصل سامان‌دهی کردن اشتغال مولد با در نظر گرفتن اینکه برای هر ایرانی یک شغل پایدار ایجاد شود، در کنار ممنوعیت چند شغلی بودن در بخش‌های خصوصی و دولتی با صدور یک کارت اشتغال برای هر ایرانی، توجه به تولید با نگاه کاهش هزینه‌ها و افزایش تولید در واحد سطح و همچنین اصلاح ساختار نظام هماهنگ حقوق و دستمزد در تمام ارگان‌ها با رفع تبعیض هم جز مواردی هستند که باید مورد توجه مسئولان قرار بگیرند.

   

  اشتغال مجلس شغل کارت
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها