• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38857

  یک کارشناس بازار سرمایه پیش بینی کرد، در صورتی که قیمت ارز ثابت بماند، شاخص کل بورس به ۵۰ هزار نیز برسد.

  به گزارش پارس ، مرتضی دلخوش در گفت وگو با (ایسنا) ، با بیان این که رشد شاخص بورس دلایل مختلفی دارد، اظهار کرد: اصلی ترین علت رشد شاخص بورس در سال گذشته بالا رفتن قیمت ارز بود که اگر بخواهیم منصفانه نگاه کنیم ارزش سهام ها به نصف و حتی بیشتر نیز کاهش یافت. به همین دلیل برای برگشت بورس به حالت قبل این رشد شاخص طبیعی است و می تواند تا ۵۰ هزار واحد نیز افزایش یابد.

  وی افزود: اگر بورس روند فعلی خود را ادامه دهد، می توان انتظار داشت بار دیگر به شرایط استاندارد برسیم البته در پیشرو بحث هایی مانند انتخابات و یا انرژی هسته یی را هم داریم که می تواند در نوسانات بورس تاثیر بگذارد و مانند سال ۹۱، امسال نیز چندان با ثبات نخواهد بود.

  دلخوش در رابطه با حضور شبه دولتی ها در بورس نیز گفت: آمارها نشان می دهد تنها ۱۲ درصد از شرکت های دولتی مستقیما به بخش خصوصی واگذار شده اند و مابقی در اختیار شبه دولتی ها قرار گرفته است هر چند این امر چرخش بی حاصل را بوجود می آورد اما به این دلیل که شرکت ها برای ورود به بورس نیازمند ایجاد شفافیت در نقل و انتقالات و حساب های خود می شوند چنین اتفاق مثبت و قابل دفاع است. البته باید تلاش کرد با قوی کردن بخش خصوصی، این نقل و انتقالات به صورت کامل انجام گیرد.

  وی در پایان بورس را معیاری مناسب برای مشخص کردن میزان رشد اقتصادی دانست و خاطرنشان کرد: سازمان بورس می تواند با افزایش شفافیت ها، مردم را به سمت سرمایه گذاری در بورس ترغیب کند و به این وسیله راه رشد بازار سرمایه را باز کند. در کنار آن ما اصل ۴۴ قانون اساسی را داریم که بسیار مترقی است و در صورت اجرایی شدن آن اقتصاد کشور دگرگون خواهد شد.

  ارز استاندارد اقتصاد کشور انتخابات بخش خصوصی رشد رشد اقتصادی سرمایه سرمایه گذاری شاخص
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها