• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38850

  دستورالعمل قطعی قیمت خودرو در جلسه عصر فردا (یکشنبه) شورای رقابت تصویب خواهد شد.

  به گزارش پارس به نقل از (ایسنا) ، سرانجام پس از مدت ها گمانه زنی، اعضای شورای رقابت در جلسه روز اول اردیبهشت به ابهامات باقی مانده خواهند پرداخت و دستورالعمل قطعی قیمت خودرو را تصویب خواهند کرد.

  یکی از اعضای شورای رقابت نیز در گفت وگو با ایسنا، ضمن تایید این خبر، توضیح داد: درجلسه روز اول اردیبهشت، طبق قولی که به مردم داده ایم، به رفع آخرین مشکلات خواهیم پرداخت و دستورالعمل نهایی که تدوین آن مراحل پایانی خود را پشت سر گذاشته، توسط اعضا تصویب خواهد شد.

  محمدعلی مددی در رابطه با اظهارنظر یکی از اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس درباره تعلل شورای رقابت در قیمت گذاری نیز گفت: برخی دوستان نسبت به شورای رقابت کم لطفی می کنند شورا از روزی که طرح قیمت گذاری را بر عهده گرفته است در همه سطوح به تلاش پرداخته تا قیمت های جدید در اولین فرصت تصویب شود.

  وی ادامه داد: البته شورا در نخستین گام و برای جلوگیری از سردرگمی بازار دستورالعملی موقت را تدوین و ارائه کرد و اگر دستورالعمل قطعی به پایان فروردین موکول شد به این دلیل است که باید با خودروسازان، قطعه سازان و دیگر نهادهایی که در امر خودرو دخیل هستند مذاکره می شد تا طرح نهایی از هر نظر بی عیب باشد.

  مددی در رابطه با وضعیت افرادی که از شرکت های خودرودسازی، پیش خرید کرده بودند نیز توضیح داد: افرادی که برای دریافت ماشین نام نویسی کرده بودند و هنوز خودروهایشان دریافت نکرده اند، در سردرگمی هستند به همین دلیل شورا تصمیم گرفت به موضوع ورود کند و در همین راستا بحث هایی مطرح شده که در صورت تایید نهایی خودروسازان را ملزم می کند مابه التفاوت مبلغ گرفته را با دستورالعمل جدید شورای رقابت به متقاضیان استرداد کند.

  اعضای شورای خودرو خودروسازان رقابت قطعه سازان قیمت خودرو قیمت گذاری کمیسیون اصل ۹۰ مشکلات دستورالعمل

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها