• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38209

  مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت از کشف ۱۵ لایه مخزنی نفت و گاز در سال گذشته خبر داد و گفت: اولین قرارداد اکتشاف ذخایر غیرمتعارف شیل گاز و شیل نفت در منطقه زاگرس ماه آینده امضا می‌شود.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، هرمز قلاوند، اظهار داشت: در مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت همچنین فعالیت های اکتشافی در سال گذشته اعم از بررسی های ژئوفیزیکی همکاری های اکتشافی در مناطق مرزی متمرکز شد و بر این اساس ۱۵ لایه مخزنی جدید نفت و گاز در سال گذشته کشف و به ذخایر کشور اضافه شد.

  وی افزود: برنامه ما در سال آینده علاوه بر اکتشاف نواحی خشکی تمرکز بر حفاری در مناطق نفت خیز و خلیج فارس خواهد بود.

  وی با بیان اینکه ما در سال گذشته ۱۰۰ در صد برنامه های از پیش تعیین شده اکتشاف را محقق کردیم گفت: برای اولین بار مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت مطابق تکنولوژی روز دنیا دو پروژه اکتشافی را در دستور کار قرار داده است.

  مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت اضافه کرد: یکی از پروژه ها برآورد ذخایر هیدرات های گازی در منطقه دریای عمان است که متولی آن مدیریت اکتشاف و مجری پروژه پژوهشگاه صنعت نفت است که این پروژه تاکنون ۴۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

  قلاوند اظهار داشت: پروژه دوم اکتشاف لایه های شیل نفت و شیل گاز به عنوان ذخایر غیرمتعارف است که طراحی اولیه آن انجام شده و قرارداد آن در ماه آینده بسته خواهد شد.

  وی افزود: بر این اساس اولین پروژه اکتشاف شیل های نفت و گاز در زاگرس آغاز خواهد شد.

  مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت اضافه کرد: در فاز اول طبقات شیلی روی زمین بهره برداری شده اند و زاگرس بر این اساس بلوک بندی شده است.

  وی تأکید کرد: حجم عظیمی از هیدروکربن نفت و گاز از این طریق به ذخایر کشور اضافه می شود.

  خلیج فارس زمین صنعت نفت عمان گاز نفت نفت و گاز کشف لایه اکتشاف

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها