• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38185

  بورس تهران ظرف ۱۵ روز کاری که از سال جدید می گذرد بازدهی بالغ بر ۷ درصد را نصیب سهامداران خود کرده است.

   

  به گزراش پارس به نقل از اقتصاد پرس، بورس تهران ظرف ۱۵ روز کاری که از سال جدید می گذرد بازدهی بالغ بر ۷ درصد را نصیب سهامداران خود کرده است.

    بازار سهام در حالی کار خود را در ۲۸ اسفند ماه سال گذشته به پایان رساند که شاخص کل در رقم ۳۸ هزار و ۴۰ قرار داشت.

  این در حالی است که در پایان روزجاری ۲۸ فروردین ماه این متغیر در عدد ۴۰ هزار و ۷۵۶ کار خود را به پایان رساند.

  بررسی ها نشان می دهد از اولین روز کاری سال جدیدی یعنی ۵ فروردین ماه تا پایان امروز، شاخص کل رشدی نزدیک به ۴ هزار واحد را تجربه کرده است.

  گفتنی است بیشترین رشد این متغیر بازار سهام در روز ۶ فروردین یعتی دومین روز کاری سال ۹۲ بود. در این روز شاخص کل ۷۴۸ واحد بالا رفت.

  همچنین ۱۴ فروردین نیز روزی فراموش نشدنی برای اهالی بازار سرمایه بود. در این روز شاخص کل با ثبت رکوردی جدید و بی سابقه در عمر چهل و چند ساله خود، از کانال ۴۰ هزار واحد عبور و رکوردی جدیدی را ثبت کرد.

  در فروردین ماه و ۱۵ روز کاری که گذشته است، ۹ روز را تالار شیشه ای شاهد رشد متغیرهای بازار و همچنین شاخص کل بوده است. در مقابل ۶ روز نیز شاخص در مدار نزولی به استراحت پرداخت.

  بیشترین کاهش دماسنج بازار متعلق به روز ۲۴ فروردین بود که این متغیر سقوطی ۲۷۷ واحدی را ثبت کرد

  در نگاهی اجمالی به بورس تهران در اسل گذشته، علاوه بر بازدهی حدود ۴۶ درصدی این بازار، وضعیت اقتصاد کلان کشور در شرایط خوبی قرار نداشت.

  بورس تهران به عنوان یکی از بازار های سرمایه گذاری کشور، سال ۹۱ را در حالی پشت سر گذاشت که ۵ ماه نخست سال را در رکود به سر می برد و بازدهی بسیار پایین را ثبت کرد، اما پس از نوسانات دلار و اتفاقاتی که در بازار طلا و ارز رخ داد بورس تهران را نیز با جهش های متعددی روبه رو کرد.

  این رشد ها درحالی به نام بورس تهران ثبت می شد که وضعیت اقتصاد با توجه به شرایط کشور مناسب نبود و صنایعی که با قیمت هایی بالایی معامله می شدند حتی در زمانی که این صنایع در اوج خود بودند نیز خبری از قیمت های بسیار بالا   نبود.

  بر همین اساس بود که نسبت قیمت به در آمد در پایان سال گذشته کمتر از ابتدای سال بود که نشان می داد سهام بورس در سال گذشته ارزانتر شده است.

  ارز اقتصاد بورس تهران دلار رشد سرمایه سرمایه گذاری سهام شاخص روز

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها