• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38184

  شواهد میدانی نشان می دهد مردم و انتقال آنها به مقاصدشان به نقطه ضعفی تبدیل شده که شرکت های هواپیمایی از آن برای عدم تسویه حساب بدهی استفاده می کنند.

   

  به گزارش پارس، شواهد میدانی نشان می دهد مردم و انتقال  آنها به مقاصدشان به نقطه ضعفی تبدیل شده که شرکت های هواپیمایی از آن برای عدم تسویه حساب بدهی استفاده می کنند. اقتصاد پرس بدهی چند میلیاردی شرکت های هوایپمایی به شرکت ملی پخش فراورده های نفتی اختلافی است چند ساله میان دو شرکت؛ بحث امسال و سال قبل نیست، گاهی این اختلاف ها بالا می گیرد و رسانه ای می شود و شرکت پخش می خواهد میخش را محکمتر بکوبد، تهدیدی می کند و چند روزی هواپیماها با تاخیر می پرند و می نشینند. اما نکته حایز اهمیت این است که هیچ گاه این مشکل، اساسی حل نشده و شرکت های هواپیمایی دیون خود را کامل به شرکت ملی پخش نپرداخته است.

  مدیرعامل شرکت پخش فراورده های نفتی درگفتگو با اقتصاد پرس، تاکید کرد: شرکت ملی پخش قصد دارد امسال برای دریافت طلب های خود قاطع تر عمل کند، اما مهمترین هدف ما در مواجهه با شرکت های هوایپمایی عدم اعمال فشار به مردم است که شرکت های هوایپمایی دقیقا از این موضوع به نفع خود استفاده می کنند.

  مصطفی کشکولی میزان بدهی شرکت های هواپیمایی تا پایان سال قبل را ۴۶۰ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: دو شرکت هما و آسمان هرکدام به ترتیب ۱۸۸ میلیارد تومان و ۱۲۱ میلیارد تومان به ما بدهکارند و مابقی نیز بردوش شرکت های دیگر هوایپمایی است.

  وی با اشاره به راهکارهای مختلف که با هوایپمایی به توافق رسیدند اما از سوی هوایپمایی ها پشت گوش انداخته شد، گفت: قرارشده بود، شرکت های هوایپمایی روزانه حساب خود را تسویه کنند که متاسفانه در این کار تعلل کردند، همچنین توافق شد که همه بدهی خود را ظرف ۶ ماه بپردازد که متاسفانه اجرا نشد.

  کشکولی تاکید کرد شرکت پخش قصد دارد در سال جدید برای دریافت طلب های خود قاطع تر گام بردارد  زیرا شرکت های هواپیمایی ۶۰ درصد نرخ بلیط های خود را بالا بردند اما بازهم بدهی هایشان را صاف نکردند.

  وی بهای ۷۰۰ تومانی را برای هرلیتر سوخت هوایپما بسیار ارزان دانست و گفت: ما قیمت سوخت را بالانبردیم اما این شرکت ها نرخ بلیط خود را ۶۰ درصد افزایش دادند.

  اقتصاد بلیط رسانه شرکت هما پخش شرکت سوء بدهی هواپیمایی هوایپمایی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها