• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38182

  ابرقدرت‌ها فروش بنزین هواپیما را به ایران تحریم کردند، اما توانستیم در داخل سوخت هواپیما تولید کرده و حتی به برخی کشورهای تحریم‌کننده نفروشیم.

   

   

  به گزارش پارس به نقل از فارس، محمدرضا رحیمی امروز در آئین افتتاحیه هجدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی گفت: سال ۹۱ سال سخت، پرتلاش، کار و تدبیر و تفکر بود.

  معاون اول رئیس جمهور افزود: در سال گذشته پنجه در پنجه قدرت های طالم جهان انداختیم و توانستیم خود را به قله های مرتفع رشد و توسعه علیرغم تحریم ها برسانیم.

  رحیمی تصریح کرد: تحریم به مانند سیل عظیمی بود که با شدت می خواست جمهوری اسلامی ایران را در هم بپیچد اما با توکل به خدا توانستیم این سیل را به آبهای ارام تبدیل کرده و سدهای خود را برای رشد و توسعه ایران پرآب کنیم.

  رحیمی اضافه کرد: ابرقدرت ها در اولین قدم، بنزین هواپیما را به ایران تحریم کردند اما توانستیم در داخل سوخت هواپیما تولید کرده و حتی به برخی از کشورهای تحریم کننده نفروشیم، توانستیم ابزار آلات دفاعی خود را به حد اعلایی برسانیم و هم اکنون وزارت دفاع وارد عرصه صنعت شده است.

  معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: سال گذشته موفق شدیم ۷۰ درصد از نیاز وزارت نفت را از طریق صنایع داخلی تامین کنیم و در این دوران توانستیم پیوند محکمی را بین دانشگاه و وزارت نفت برقرار کنیم.

  رحیمی تصریح کرد: بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان در پتروشیمی و دیگر صنایع مرتبط به نفت سرمایه گذاری کردیم و توانستیم در مواردی که موجب شد امکانات و تجهیزات مورد نیازمان را از خارج وارد کنیم، در داخل کشور بسازیم و آن بخشی که نیاز به واردات  بود، توانستیم از کشورهای تحریم کننده- به طوریکه مسئولان آنها در خواب بودند- وارد کنیم.

  رحیمی تصریح کرد: همه مسئولان دولتی و غیردولتی به سال ۹۲ چشم دوخته اند، چرا که امید بخش توسعه همه جانبه اقتصاد و رشد و شکوفایی صنعت نفت است.

  وی ادامه داد: آمریکا و فرماندارانش همه وابسته به صهیونیست هستند و آنها بودند که می خواستند بر ملت ایران فشار وارد کنند، اما به یاری خدا و همت مردم و توصیه های رهبری توانستیم تا حد  زیادی بر تحریم ها فائق آئیم.

  معاون اول رئیس جمهور  گفت: در شرایط فعلی قصد داریم بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار نفر را استخدام کنیم و حقوق همه کارمندان را ۲۵ درصد افزایش دهیم و از طرفی کشورهای ابرقدرت بیمه ایران را تحریم کردند، اما سال گذشته چهاردهمین بیمه مهم جهان را راه اندازی کردیم.

  وی ادامه داد: ابرقدرتها پنداشته اند ایران، لیبی و یا هر کشور آفریقایی که می توانند به آنها زور بگویند، اما فراموش کرده اند که اینجا جمهوری اسلامی ایران است و سر تسلیم به هیچ کشوری فرود نمی آورد.

  رحیمی تصریح کرد: پیام من به تمام تحریم کنندگان این است که قصد داریم، در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی با شجاعت وارد شویم و بر اساس یک برنامه ریزی مانع از صادرات نفت خام شده و محصولات نهایی وابسته به نفت را صادر کنیم.

  وی ادامه داد: در سال ۹۲ قطعاً صادرات غیرنفتی افزایش خواهد یافت، به طوری که ارز مورد نیاز کشور به جای آنکه از نفت تامین شود، از ارز غیر نفتی تامین خواهد شد.

  رحیمی در پایان خاطرنشان کرد: کشورهای مختلف باید بدانند که ایران تنها کشوری است که دارای انرژی با امنیت زیاد است، زیرا نه به قدرتهای شرق وابسته ایم و نه به قدرتهای غربی، از این رو به کشور چین و هند توصیه می کنم، به جای آنکه خود را گرفتار کشورهای غربی کنند، انرژی مورد نیاز خود را از ایران وارد کرده، زیرا ایران می تواند امن ترین کشور در تامین انرژی جهان باشد.

  ارز انرژی ایران بنزین پتروشیمی خواب سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی گاز معاون اول رئیس جمهور هواپیما

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها