• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38087

  مدیرکل تنظیم بازار وزارت صنعت از عدم تغییر قیمت مرغ برای مصرف کننده خبر داد و گفت: در جلسه دیروز تنظیم بازار مقرر شد اگر قیمت مرغ زنده به زیر ۵۳۰۰ تومان رسید شرکت بازرگانی دولتی و پشتیبانی امور دام مرغ را با ۵۳۰۰ تومان خریداری کنند

   

  به گزارش پارس، علی اکبر پور کاوه در گفت وگو با تسنیم، در مورد نتیجه بررسی قیمت مرغ اظهار داشت: در این جلسه حداکثر قیمت برای مصرف کننده همانند سابق بدون تغییر ماند و ۵۷۰۰ تومان است، مرغداران درخواست کار کارشناسی داشتند و در این جلسات به این نتیجه رسیدیم که قیمت مصرف کننده تغییر نکند و تولید نیز کفایت لازم را دارد و اگر قیمت برای تولید کننده از ۵۳۰۰ تومان کمتر باشد شرکت پشتیبانی امور دام تضمین خرید را داده است.


  وی افزود: قیمت ۵۴۵۰ تومان که مطرح شد برای تولید در شرایط رقابتی است و تولید کننده ها با توجه به میزان تولید و وزن و بسته بندی قیمت های متفاوتی را اعلام می کنند که حداکثر قیمت نیز همان ۵۷۰۰ تومان قبلی است.


  رئیس ستاد تنظیم بازار  ادامه داد: ممکن است برخی ۵۴۵۰ و برخی ۵۵۰۰ بفروشند و این به خط تولید و بسته بندی و سایر مسائل بستگی دارد، همچنین، شرایط در این بخش کاملا رقابتی است. در خواست مرغداران این بود که اگر قیمت از یک حدی پایین تر آمد همانند سنوات قبل واحد پشتیبانی امور دام و بازرگانی دولتی مرغ را از آنها خرید کنند تا تولیدات آنها روی دستشان نماند که ما نیز پذیرفتیم.
  وی در پایان گفت: قیمت کلیه کالا ها همان نرخ های ابلاغ شده قبلی است و تغییر خاصی در عرضه و قیمت کالا ها رخ نداده است.


  به گزارش تسنیم، تولید کنندگان مرغ طی این چند روز درخواست افزایش قیمت مرغ زنده را داشتند زیرا معتقد بودند نرخ فعلی پایین است و ممکن است تولیدات آنها روی دستشان بماند که در نهایت طی جلسات متعددی که برگزار شد، قیمت توافقی خرید مازاد مرغ تولیدی ۵۳۰۰ تومان تعیین گردید.
  علاوه بر موضوع بازار مرغ و حمایت از تولید داخل، قرار شد از چهارشنبه خرید مازاد مرغ تولیدی شروع شود و همچنین در این جلسه برای ذخیره سازی ۱۰ هزار تن تخم مرغ نیز تصمیم گیری شد.

  افزایش قیمت تنظیم بازار حمایت از تولید صنعت کارشناسی وزن تومان قیمت مرغ تولید
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها