• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38064

  در حالی‌که قیمت خرید هر کیلوگرم مرغ گرم در اولین جلسه ستاد تنظیم بازار در سال جاری ۵۳۰۰ تومان اعلام شد، مرغداران معتقدند با احتساب هزینه‌های موجود از مرغداری تا بازار مصرف، تنها ۳۶۰۰ تومان برای هر کیلوگرم مرغ زنده نصیب آنها می‌شود که راضی‌کننده نیست.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، در جلسه روز گذشته ستاد تنظیم بازار مقرر شد مازاد تولید مرغ گرم با قیمت ۵۳۰۰ تومان از سوی شرکت پشتیبانی امور دام خریداری شود و قیمت مصوب توزیع مرغ در خرده فروشی ها تغییری نکند.

   

  به گفته معاون توسعه بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت شرکت پشتیبانی امور دام، مازاد تولید مرغ گرم را کیلویی ۵۳۰۰ تومان خریداری می کند و با پرداخت مابه التفاوت خرید و فروش به صورت یارانه ای قیمت مرغ گرم برای مصرف کننده را ۵۷۰۰ تومان نگه می دارد.

   

  اما رییس انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ گوشتی کشور در این باره به ایسنا گفت: این قیمت مورد رضایت مرغداران نیست و آنها باید منتظر باشند دیگر شرایط و هزینه های تولید را ببینند، شاید رغبتی برای ادامه تولید داشته باشند.

   

  محمد یوسفی افزود: با احتساب هزینه هایی که مرغ پس از خرید از مرغداری تا کشتار و بسته بندی به عنوان مرغ گرم یا آماده طبخ دارد، حدود ۳۶۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم مرغ زنده نصیب مرغداران می شود که ۴۰۰ تومان پایین تر از قیمت پیشنهادی به ستاد تنظیم بازار است.

   

  وی اظهار کرد: مرغداران امیدوارند تا دیگر شرایط تولید مانند هزینه های کشتار و بسته بندی، قیمت نهاده هایی که بابت تحویل هر کیلوگرم مرغ زنده از سوی شرکت پشتیبانی امور دام تحویل می گیرند و چگونگی تامین ارز مرجع برای ثبت سفارش های انجام شده از سوی بانک مرکزی به گونه ای باشد که تا حدودی جبران کننده قیمت های اعلام شده، باشد.

  ارز بانک مرکزی تنظیم بازار خرید و فروش معاون وزارت صنعت معدن و تجارت یارانه قیمت مرغ مرغداران

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها