• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37998

  طی سال گذشته یک میلیون و ۲۸۹ هزار تن برنج به ارزش یک میلیارد و ۳۰۹ میلیون دلار وارد کشور شده است که به لحاظ وزنی ۱۴.۹۶ درصد کاهش و به لحاظ ارزشی ۴.۲۱ درصد افزایش داشته است.

   

  به گزارش پارس به نقل از فارس، میزان واردات گوشی تلفن همراه طی ۱۲ ماه سال ۹۱،۷۷۹ تن به ارزش ۱۶۹ میلیون و ۵۱۸ هزار دلار بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته به لحاظ وزنی ۳۶.۲۶ درصد و به لحاظ ارزشی ۸۰.۷۶ درصد رشد داشته است همچنین کشورهای مبدأ واردات گوشی تلفن همراه از امارات متحده عربی، جمهوری کره و منطقه آزاد چابهار بوده است.

  * واردات ۱.۲۸ میلیون تن برنج

  همچنین طی این مدت یک میلیون و ۲۸۹ هزار تن برنج به ارزش یک میلیارد و ۳۰۹ میلیون دلار وارد کشور شده است که به لحاظ وزنی ۱۴.۹۶ درصد کاهش و به لحاظ ارزشی ۴.۲۱ درصد افزایش داشته است.

  بنابراین گزارش، سه کشور عمده مبدأ واردات برنج در ۱۲ ماه سال گذشته شامل هند، امارات متحده عربی و پاکستان بوده است.

  * رشد ۴۳ درصدی واردات سیگار

    در ۱۲ ماه سال ۹۱،۱۰ هزار و ۲۵۳ تن سیگار به ارزش ۹۸ میلیون و ۳۴۳ هزار دلار وارد کشور شده است که به لحاظ وزنی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۳.۷۷ درصد رشد و به لحاظ ارزشی  ۹.۳۶ درصد کاهش داشته است و سه کشور عمده مبدأ واردات سیگار سوئیس، ترکیه و امارات متحده عربی بوده است.

  * کاهش واردات پوشاک

  بنابراین گزارش، در این مدت واردات پوشاک حدود هزار و ۷۶۵ تن و به ارزش ۱۹میلیون و ۱۷۷ هزار دلار بوده است که به لحاظ وزنی ۲۰.۲۹ درصد کاهش و به لحاظ ارزشی ۱۳.۹۹ درصد کاهش داشته است و عمده پوشاک وارداتی از سه کشور امارات، چین و ترکیه بوده است.

  امارات متحده عربی برنج پاکستان ترکیه تلفن همراه چین دلار رشد واردات واردات برنج

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها