• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37861

  نماینده دولت در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نکته مبهمی در لایحه بودجه تقدیمی دولت برای سال ۹۲ وجود ندارد، گفت: وابستگی به نفت که توسط نمایندگان مطرح شد را تکذیب می‌کنم.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، بهروز مرادی نماینده دولت که در جریان رسیدگی مجلس شورای اسلامی به رد کلیات لایحه بودجه سال ۹۲ در جلسه علنی سخن می گفت، اظهار کرد: جایگاه من به عنوان معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی جایگاهی فنی و کارشناسی است، جایگاه سیاسی نیست و برای ارائه بیانیه سیاسی به مجلس نیامده ام.

  وی تصریح کرد: بنابراین بایستی در بحث بودجه به صورت فنی و کارشناسانه صحبت کرد زیرا معتقدم نکته مبهمی در لایحه بودجه ۹۲ وجود ندارد.

  معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری فروش نفت، مالیات ها و واگذاری ها را از منابع مالی ذکر شده در لایحه بودجه سال ۹۲ عنوان کرد و افزود: حتی یک ریال بدون تعیین تکلیف در بودجه لحاظ نشده است و هر آنچه که آمده دقیقا مشخص و کارشناسی شده است.

  مرادی به ایرادات مطرح شده از سوی کمیسیون تلفیق در رد کلیات لایحه بودجه ۹۲، گفت: منابع پیش بینی شده در لایحه بودجه با توجه به عملکرد سال ۹۲ بسیار دقیق است زیرا در سال ۹۱ علیرغم تحریم های اساسی که وجود داشت محیط اقتصادی بسیار پیچیده ای را پیش رو داشتیم اما دستاورد مشترک دولت و مجلس، اداره مطلوب کشور بوده است.

  وی خاطرنشان کرد: بودجه ای که با منابع عمومی ۱۴۴ هزار میلیارد تومان بسته شده بود با ۱۰۶ هزار میلیارد تومان توانست کشور را اداره کند و این هنر انقلاب است بنابراین نباید فضا طوری مطرح شود که به انفعال کشیده شویم.

  معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری افزود: اکنون در شرایط اقتصادی در مواجهه با غرب و آمریکا قرار داریم و حریف در حوزه سیاسی و اقتصادی استثنایی و هوشمند عمل می کند و هوشمندی کشور با درایت دولت و مجلس به صورت مشترک یکی از دستاوردهای بزرگی است که در دفاع از انقلاب عمل کرده است.

  وی با اشاره به کاهش درآمد نفتی، گفت: ۳۸ هزار میلیارد تومان کاهش درآمد وجود داشته اما اجازه نداده ایم که کسری بودجه احساس شود.

  مرادی در ادامه اظهار کرد: روح لایحه ۹۲ بهره مندی از تحریم و تبدیل آن به قدرت، قوت و فرصت است و معتقدم تحریم زمینه مناسبی است برای آنچه که آرزو داشتیم تحقق یابد.

  وی گفت: در بحث هدفمندسازی نیز اعدادی که در بودجه جاری و عمرانی لحاظ شده اگر کنار گذاشته شود در سال ۹۲،۱. ۲ درصد کاهش دارد و این میزان کاهش نسبت به سال ۹۱ قابل توجه است.

  معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری تصریح کرد: در مورد بودجه ارزی نیز وابستگی شدید به نفت که مطرح شد را شدیدا تکذیب می کنم زیرا عملکرد ما طی سال گذشته و امسال خود مبین این موضوع است و ما سعی کردیم که به سمت اقتصاد بدون نفت گرایش داشته باشیم بنابراین درآمدهای نفتی افزایش پیدا کرده است.

  اقتصاد بودجه جلسه علنی دولت ریاست جمهوری کارشناسی کسری بودجه لایحه بودجه مجلس شورای اسلامی نفت

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها