• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37784

  معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از خسارت دیدن بیش از سه هزار واحد مسکن روستایی در زلزله بوشهر خبر داد و گفت: بازسازی واحد‌های آسیب‌دیده آذربایجان شرقی تا پایان تیر ماه تکمیل می‌شود.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، عزیز الله مهدیان اظهار کرد: در شهرهای زلزله زده استان بوشهر ۳۱۹۴ واحد مسکونی خسارت دیده است.

  وی افزود: مراحل تجهیز و تامین اعتبارات برای بازسازی واحدهای آسیب دیده این شهر در حال انجام است و تلاش می شود تا زمان مساعد بودن شرایط جوی در این منطقه کار بتون ریزی انجام شود.

  مهدیان درباره ی پرداخت تسهیلات به زلزله زدگان بوشهر، گفت: این تسهیلات مبلغ ۱۵میلیون تومان به علاوه حداقل دو میلیون تومان وام بلاعوض از سوی دولت است.

  معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کل واحد های نوسازی شده سال گذشته را به ۷۷ هزار و ۴۳۶ واحد اعلام کرد.

  وی با اشاره به خساراتی هم چون سیل و زلزله در سال گذشته، گفت: از مجموع ۷۷ هزار واحد آسیب دیده ۸۶ هزار و ۹۲۰ واحد در بخش روستایی در این حوادث آسیب دیدند که تاکنون بازسازی ۲۸ هزار واحد تمام شده و مراحل بازسازی ۱۸هزار واحد در حال انجام است و تامین اعتبار مابقی واحد ها هنوز اعلام نشده است.

  مهدیان با اشاره به زلزله خراسان جنوبی نیز افزود: ۲۰۰۰ واحد روستایی در این زلزله آسیب دیدند که تاکنون حدود ۵۰۰ واحد بازسازی شدند و مابقی آنها در حال بازسازی هستند.

  معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به آغاز فاز دوم بازسازی واحد های مسکونی مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی، گفت: در این زلزله ۱۵ هزار واحد خسارت جزئی داشتند که طی سه ماه بازسازی آنها انجام شد.

  وی افزود: در پایان فصل کاری در آذرماه گذشته، بیش از ۱۰هزار واحد ساختمان تکمیل، بیش از ۱۲ هزار واحد سقف کاری و بیش از ۱۱ هزار واحد شیب بندی و عایق بندی شدند.

  مهدیان درباره میزان تسهیلات در نظر گرفته شده برای این واحد ها گفت: تاکنون ۱۸ هزار قرار داد پرداخت تسهیلات در بخش روستایی با بانک ها منعقد شده است.

  آذربایجان شرقی استان بوشهر انقلاب اسلامی خراسان جنوبی دولت زلزله سیل مسکن معاون واحد

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها