• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37782

  در حالی بازار سرمایه برای دومین بار در آستانه عرضه بزرگ ترین شرکت بورسی قرار داشته و نگرانی‌های زیادی پیرامون قیمت کشف شده برای این شرکت بزرگ دولتی وجود داشت، اما امروز در وقت اضافه توانست به قیمت ۷۵۰ تومان کشف قیمت شده و این شرکت بزرگ نیز به جرگه بور‌سی‌ها بپیوندد.

  به گزارش پارس، علی صحرایی - معاون بازار شرکت بورس - در گفت وگو با خبرنگار بورس خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، از کشف قیمت ۷۵۰ تومانی سهام هلدینگ خلیج فارس خبر داد و افزود: امروز بیش از یک میلیارد و ۲۳۹ میلیون سهم هلدینگ خلیج فارس در بورس تهران عرضه شد که تا پایان زمان معاملات تنها ۲۶۷ میلیون سهم این شرکت به قیمت ۸۰۰ تومان به فروش رفت و به دلیل به حد نصاب نرسیدن معامله زمان معاملات بورس تمدید شد اما در نهایت در وقت اضافه با از سر گیری معاملات با قیمت جدید این معامله بزرگ انجام شد.

  وی با اشاره به اینکه خصوصی سازی به تقاضای بازار واکنش مثبت نشان داد گفت: بر اساس قیمت مورد نظر خریداران و مکانیزم کشف قیمت این سهم به فروش رسید.

  به گزارش خبرنگار ایسنا، با پایان یافتن زمان معاملات بورس تنها ۲۶۷ میلیون سهم هلدینگ خلیج فارس به قیمت ۸۰۰ تومان مورد معامله قرار گرفته بود که با توجه به حد نصاب نرسیدن معامله و عدم استقبال سهامداران به قیمت ۸۰۰ تومان مسوولان بورس پس از مدت ها تصمیم گرفتند زمان معاملات را ۴۵ دقیقه تمدید کنند و هلدینگ خلیج فارس را در این مدت به فروش برسانند.

  به این ترتیب با تمدید زمان معاملات ۲۶۷ میلیون سهمی که به قیمت ۸۰۰ تومان خریداری شده بود توسط مدیریت بازار باطل اعلام شد و قرار شد معاملات این سهم روی قیمت ۷۵۰ تومان انجام شود که در نهایت در وقت اضافه این سهم به قیمت ۷۵۰ تومانم به فروش رسید و بزرگ ترین خصوصی سازی تاریخ به وقوع پیوست.

  بورس تهران خصوصی سازی خلیج فارس دانشجویان ایران سرمایه سهام معاون قیمت شرکت بورسی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها