• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37731

  واردات میعانات گاز طبیعی ایران توسط کره جنوبی ماه گذشته از سر گرفته شد.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، اطلاعات گمرک کره جنوبی حاکی از این است که این کشور در ماه مارس اولین محموله میعانات گاز طبیعی ایران (ان جی ال) را پس از هشت ماه وقفه وارد کرده است.

  واردات ان جی ال کره جنوبی از ایران در ماه ژوئیه گذشته به دلیل تحریم های اتحادیه اروپا علیه بیمه محموله های نفتی ایران متوقف شده بود.

  اطلاعات گمرک کره جنوبی نشان می دهد: کره جنوبی در ماه مارس در مجموع ۱۰۱ هزار و ۲۹ تن معیانات گاز طبیعی (مواد اولیه تولید محصولات پتروشیمی) وارد کرده که از این مقدار ۷۲ هزار و ۷۵۰ تن از سوی ایران تامین شده است.

  البته این مقدار واردات ان. جی. ال توسط کره جنوبی انتظار می رفت زیرا شرکت پتروشیمی سامسونگ-توتال در ماه ژانویه قرارداد خود را برای خرید نفت ایران از سرگرفت.

  سخنگوی شرکت سامسونگ-توتال در خصوص این مسئله اظهار نظر نکرد.

  کره جنوبی واردات ان. جی. ال ایران را که یک نوع میعانات سبک برای تولید محصولات پتروشیمی است در ماه ژوئیه به دلیل پیدا نکردن کشتی برای حمل آنها متوقف کرد.

  دو منبع آگاه اظهار کردند: صادرات محموله های ان. جی. ال به مقصد کره جنوبی با استفاده از نفتکش های ایرانی از سرگیری شده است.

  کره جنوبی به عنوان پنجمین واردکننده بزرگ نفت خام و دومین واردکننده بزرگ گاز طبیعی مایع در جهان سال گذشته ۴۶۴ هزار و ۹۶۳ تن ان. جی. ال خریداری کرد که از این مقدار ۳۷۲ هزار و ۲۰۳ تن (قبل از توقف صادرات ایران در ماه ژوئیه) از سوی ایران و مابقی از سوی امارات تامین شد.

  اتحادیه اروپا ایران جهان کره جنوبی کشتی گاز گمرک نفت واردات واردات گاز

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها