• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37689

  بر اساس اعلام سازمان فدرال هوانوردی آمریکا، ابزار اندرویدی هک سیستم‌های کنترلی فقط در هواپیماهای شبیه‌سازی شده کار می‌کند و قادر به هک کردن سیستم‌های کنترلی اتاقک خلبان در هواپیماهای واقعی نیست.

  به گزارش پارس یک کارشناس امنیتی هفته گذشته اعلام کرد موفق به ساخت ابزار جدیدی مبتنی بر سیستم عامل اندروید شده که امکان می دهد از طریق گوشی هوشمند Galaxy سامسونگ دستگاه کنترلی هواپیما را هک کند و بر همین اساس وی با اعلام یک هشدار کاملاً جدی به مسئولان، طی کنفرانسی نشان داد که با این ابزار به راحتی می تواند کنترل یک هواپیمای شبیه سازی شده را در دست بگیرد.

  به گزارش فارس به نقل از پی سی ورلد، " هوگو تزو" (Hugo Teso) توضیح داد که این نقص مهم محسوب می شود و او برای کشف این موضوع با مرکز امنیتی N. Runs در آلمان همکاری کرده است که البته باید توجه داشت او در زمینه خلبانی هواپیماهای تجاری هم فعالیت می کند.

  اما این طور که" سازمان فدرال هوانوردی آمریکا" (FAA) اعلام کرده است، به نظر می رسد که ابزار اندرویدی تزو برای هک این سیستم های کنترلی فقط در هواپیماهای شبیه سازی شده کار می کند و قادر به هک کردن سیستم های کنترلی اتاقک خلبان در هواپیماهای واقعی نیست.

  این آژانس دولتی با انتشار بیانیه ای توضیح داد: « سازمان FAA دریافته است که این سیستم برای هک کردن هواپیماها که به تازگی در یک کنفرانس امنیت رایانه ای معرفی شده است، هیچ گونه نگرانی برای سیستم امنیتی پروازها ایجاد نمی کند. زیرا این سیستم روی هواپیماهای واقعی کار نمی کند و قادر به هک کردن آن ها نیست» .

  آلمان رایانه سامسونگ سیستم عامل شبیه سازی گوشی هوشمند هواپیما هک هواپیماهای سیستم

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها