• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37676

  دبیر انجمن صنایع کنسانتره و آبمیوه با اشاره به این که این صنعت در شرایط کنونی چاره ای جز افزایش قیمت محصولاتش ندارد، گفت: صنعت آب میوه از معدود صنایعی بود که در سال گذشته تعدیل و اخراج نیروی کار نداشت.

  به گزارش پارس، ولی الله داودآبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، با اشاره به این که امسال تاکنون بحثی درباره افزایش قیمت آب میوه مطرح نشده است، گفت: آب میوه مشمول قیمت گذاری سازمان حمایت نبوده و تولیدکنندگان قیمت محصولاتشان را براساس شرایط اقتصادی و قیمت مواد اولیه تعیین می کنند.

  او با بیان این که قیمت میوه در چند سال گذشته روندی کاملا صعودی داشته است، عنوان کرد: قیمت کنسانتره نیز با رشد شدیدی مواجه شده است. به طوری که قیمت کنسانتره آلبالو از حدود کیلویی ۶۵۰۰ تومان در اوایل سال گذشته به بیش از ۱۳ هزار تومان در سال جاری رسیده است.

  وی افزود: تقریبا همه عوامل دخیل در تولید آب میوه مانند میوه، شکر، پاکت، افزودنی ها، مواد پتروشیمی، کارتن حمل و امثال آن با افزایش قیمت مواجه شده اند و در این شرایط افزایش قیمت آب میوه اجتناب ناپذیر است.

  داودآبادی با اشاره به ارتباط مستقیم قیمت دلار با قیمت آب میوه اظهار کرد: تولیدکنندگان آب میوه ارز موردنیاز خود را برای واردات مواد اولیه از بازار آزاد تامین می کنند که با توجه به رشد قیمت دلار در بازار هزینه واردات تولیدکنندگان نیز چند برابر شده است.

  دبیر انجمن صنایع کنسانتره و آبمیوه با بیان این که در حال حاضر کمتر از ۱۰۰ واحد تولید آب میوه و کنسانتره در کشور وجود دارد که البته همه آن ها نیز فعال نیستند، افزود: متاسفانه بسیاری از باغ های شمال کشور از بین رفته است و همین امر تامین میوه موردنیاز صنایع آب میوه را دشوار کرده است. از سوی دیگر باغ های شمال به جای تولید پرتقال های کوچک، ارزان قیمت و آبدار یا به اصطلاح پرتقال های صنعتی مانند پرتقال شهسوار به تولید پرتقال های مجلسی و گران قیمت مانند تامسون رو آورده اند که مناسب صنعت آب میوه نیست. همین وضعیت باعث دشوار شدن تامین مواد اولیه صنایع آب میوه شده است.

  به گزارش ایسنا، بررسی های میدانی از برخی مغاره ها و فروشگاه های پایتخت حاکی از آن است که برندهای مطرح آب میوه کشور قصد دارند از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری قیمت های خود را بین ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش دهند.

  افزایش قیمت پایتخت پتروشیمی دانشجویان ایران رشد شرایط اقتصادی صنعت قیمت گذاری نیروی کار واردات
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها