• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37376

  - عضو شورای رقابت و نماینده مجلس شورای اسلامی گفت که مردم تا تعیین تکلیف قیمت نهایی خودروها از خرید و انجام معامله خودداری کنند.

   

  به گزارش پارس، نادر قاضی پورˈ روز دوشنبه در گفت و گو با  ایرنا و با اشاره به برگزاری جلسه آینده شورای رقابت در هفته آینده اظهار داشت: طبق اعلام کار گروه تشکیل شده در شورای رقابت، در حال حاضر قیمت خودروها باید بر اساس قیمت شهریور ماه سال گذشته، به علاوه میزان تورم اعلام شده از سوی بانک مرکزی تعیین شود.

  وی افزود: احتمالا این کار گروه کار بررسی نحوه تعیین قیمت خودرو ها را تا هفته آینده تمام می کند و در این خصوص تصمیم گیری می شود.

  قاضی پور با اشاره به بلاتکلیفی مردم و فشار برخی نمایندگی ها بر مشتریانی که خودرو را با قیمت بالا پیش خرید کرده اند و درخواست از آنها برای پرداخت باقی مانده پول خودرو و تحویل آن با قیمت های جدید، بیان کرد: توصیه می کنیم مردم در حال حاضر از انجام معامله خودداری نمایند تا تکلیف قیمت ها مشخص شود.

  این نماینده مجلس در مورد ضمانت اجرایی مصوبه شورای رقابت، گفت: در شورای رقابت دو نماینده قوه قضائیه نیز حضور دارند که می توانند در صورت عدم اجرای مصوبات شورای رقابت از سوی خودروسازان در این خصوص حکم صادر کنند.

  قاضی پور تاکید کرد: در صورتی که خودروسازان پول اضافی از مردم دریافت کنند و نسبت به بازگرداندن آن اقدام نکنند، حساب آنها مسدود و پول اضافه دریافت شده از حساب آنها برداشت و به مردم بازگردانده می شود.

  یادآور می شود؛ قرار بود دستورالعمل قیمت گذاری خودرو توسط شورای رقابت تا پایان فروردین ماه جاری تدوین شود، در حالی که جلسه بعدی شورای رقابت برای تدوین دستورالعمل نهایی تعیین قیمت خودرو در اول اردیبهشت ماه تشکیل خواهد شد.

  بانک مرکزی پول تورم خودرو خودروسازان رقابت قوه قضائیه قیمت خودرو قیمت گذاری خودرو نماینده مجلس شورای اسلامی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها