• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37285

  در حالی که نزدیک به یک سال از تحویل برگ سبز چایکاران به کارخانه‌ها می‌گذرد و به رغم قول‌های مکرری که از سوی مسؤولان داده شده است هنوز مطالبات ۸ میلیارد تومانی چایکاران پرداخت نشده و کشاورزان مشکلات زیادی دارند.

  به گزارش پارس به نقل از اقتصاد پرس، آخرین بار هفته گذشته بود که ایرج هوسمی رئیس اتحادیه چایکاران کشور از قول رئیس سازمان چای کشور پرداخت مطالبات چایکاران را بعد از  مدت دو روز خبر داد.

  این اولین و آخرین قولی نبود که در مورد مطالبات چایکاران  داده می شد زیرا طی یک سال گذشته انواع قول ها پرداخت دو روزه، ۵ روزه، یک هفته، هفته آینده از سوی مسئولان داده شده اما هیچ وقت عملی نشده است.

  رئیس اتحادیه چایکاران کشور هفته گذشته به فارس گفت: رئیس سازمان چای کشور در جلسه ای که با حضور استاندار تشکیل شده بود پرداخت مطالبات چایکاران را برای دو روز آینده قول داد. اما در طول این مدت روزانه شاهد تماس تلفنی چایکاران به خبرگزاری فارس هستیم که در مورد دریافت نکردن مطالبات خودشان گلایه می کنند.

  معاون اول رئیس جمهور  هفته گذشته با سفر به استان مازندران اختیارات رئیس جمهوری را در خصوص کارگروه پیگیری چای و برنج به استاندار گیلان تفویض کردند.

  به گفته هوسمی رئیس اتحادیه چایکاران کشور این تفویض اختیار براساس ماده  ۱۳۸ و  ۱۳۷ قانون اساسی انجام شد اما حتی این تفویض اختیار به استاندار نیز گره از مشکلات چایکاران نگشوده است.

  چایکاری  کار پرهزینه ای است و برای نگهداری، هرس، کوددهی، آبیاری، برداشت و حمل به کارخانه ها هزینه های سرسام آوری نیاز دارد و کشاورز در همه این موارد نیازمند نقدینگی و تسهیلات است.

  طی سال های گذشته نیز کشاورزان از مشکلات دریافت تسهیلات از بانک ها گله داشتند و به همین منظور نقدینگی لازم برای اجرای کارهای کشاورزی را ندارند.

   

  *رها شدن زمین های چای

   

  گفته می شود؛ طی سال های گذشته مساحت زیادی از زمین های چای کشور رها شده اند و یا با تغییر کاربری به کارهای دیگری اختصاص یافته اند.

   

  *  رئیس اتحادیه چایکاران کشور: چک چایکاران را باید رئیس جمهور امضا کند

   

  در آخرین خبری که رئیس اتحادیه چایکاران کشور از پرداخت مطالبات چایکاران به خبرنگار فارس گفت این است که چک چایکاران صادر شده اما هنوز به امضای رئیس جمهور نرسیده است و به محض امضاء مطالبات ۸ میلیارد تومانی چایکاران  پرداخت خواهد شد.

  استان مازندران برنج تغییر کاربری چای چک رئیس جمهور قانون اساسی مشکلات معاون اول رئیس جمهور نقدینگی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها